date_range جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷ access_time ۱۰:۴۹:۰۰ ب.ظ

سپاهان 3 فولاد 1 ؛ سپاهان لباس مدعیان را پوشید

سپاهان 3 فولاد 1 ؛ سپاهان لباس مدعیان را پوشید
منبع خبر: امین نیوز
دسته خبری: ورزش|فوتبال

تیم فوتبال سپاهان با ارائه یک بازی هجومی در ورزشگاه نقش‌جهان موفق به شکست فولاد خوزستان شد تا پس از نزدیک به 8 ماه موفق به کسب برتری در این ورزشگاه در مسابقات لیگ برتر شده باشد.

تیم فوتبال سپاهان در شرایطی پا به دیدار برابر فولادخوزستان گذاشته بود که سه سال بود مقابل این تیم پیروز نشده بود و به دنبال اولین پیروزی لیگ برتری در نقش جهان هم بود. شاگردان امیرقلعه نویی از همین رو بازی را تهاجمی آغاز کردند و موفق شدند در دقیقه ۲۰ با پنالتی استنلی کی روش به گل اول بازی دست پیدا کنند. در ادامه خیلی زود سعید آقایی زننده گل دوم بازی در دقیقه ۲۳ شد ولی چند دقیقه مانده به پایان بازی در نیمه اول شیمبا موفق شد اختلاف را به حداقل برساند. در نیمه دوم امیرقلعه نویی سرلک را راهی میدان کرد تا تغییری در خط میانی خود ایجاد کرده باشد؛ در طول این نیمه دوم هر دو تیم موقعیت های زیادی داشتند که در دقیقه ۶۶ ضربه ساسان انصاری به گل نشست تا کار فولاد برای بازگشت به بازی بسیار سخت بشود. در نهایت شاگردان امیرقلعه نویی در یک مسابقه حساس و تعیین کننده موفق به کسب سه امتیاز بازی شدند تا علاوه بر بازپس گیری رتبه دوم از پرسپولیس اولین پیروزی خود را در نقش جهان هم کسب کرده باشند. در سوی دیگر مدیران فولاد که به یکباره سیروس پورموسوی را از کار کنار گذاشته بودند، حالا باید هر چه سریعتر به دنبال انتخاب سرمربی بعدی خود باشند تا بیشتر از این فرصت سوزی نکنند.

ورزشگاه نقش جهان؛ تعداد تماشاگر: ۵ هزار
داوران: بیژن حیدری؛ الوندی و متقی. داور چهارم: سیدرضا مهدوی

ترکیب سپاهان

 

 • پیام نیازمند
 • سعید آقایی
 • خالد شفیعی
 • عزت پورقاز
 • محمد ایران پوریان
 • مهدی کیانی
 • حامد بحیرایی(۴۶ – میلاد سرلک)
 • ولادیمیر کومان(۸۵- محمد کریمی)
 • مهرداد محمدی
 • ساسان انصاری
 • کی روش استنلی

سرمربی امیرقلعه نویی

ترکیب فولادخوزستان

 

 • احسان مرادیان
 • ایوب والی(۴۶ – رضا میرزایی)
 • نگچی لوپز
 • فرزاد جعفری
 • سینا مریدی
 • میلاد بدرقه
 • میثم دورقی
 • حسن بیت سعید
 • صابر حردانی
 • مهدی زبیدی
 • لوسیانو پریرا

سرمربی: ایلی استن

شرح گل

سپاهان (۱-۰): پاس ساسان انصاری به مهرداد محمدی رسید که قصد داشت توپ را به صورت مستقیم به گل بزند ولی تکل سینا مریدی مانع شد تا داور نقطه پنالتی را نشان دهد. استنلی کی روش پشت ضربه ایستاد و موفق شد گل اول بازی را در دقیقه ۱۸ ثبت کند.

 

سپاهان 3 فولاد 1 ؛ سپاهان لباس مدعیان را پوشید

سپاهان (۲-۰): چند پاس متوالی از تیم فوتبال سپاهان با پاس در عمق ولادیمیر کومان همراه شد و در ادامه مهرداد محمدی که با گلر فولاد تک به تک شده بود، با یک ضربه چیپ توپ را به سمت دروازه زد ولی سعید آقایی و دو مدافع فولاد روی خط دروازه روی توپ اثرگذاشتند تا در مورد زننده گل دوم سپاهانی ها ابهام وجود داشته باشد.

فولادخوزستان (۲-۱): در دقیقه ۴۳ شوت ناقص بیت سعید که به سمت دروازه نیازمند زده شده بود در میانه راه به پای مهدی کیانی برخورد کرد و شیمبا که یک مهاجم زهردار است با فراری به موقع موفق به زدن ضربه نهایی شد تا اختلاف را به حداقل برساند و فولادی ها برای نیمه دوم امیدوار به بازگشت باشند.

سپاهان (۳-۱): در دقیقه ۶۶ پرتاب اوت خالد شفیعی با دخالت استنلی کی روش به پورقاز رسید و دخالت این بازیکن هم توپ را در فضایی آزادی به انصاری رساند تا بازیکن سابق فولادی ها مقابل این تیم گلزنی کند و خوشحالی گل هم انجام ندهد.

شرح بازی

تیم سپاهان با شروع بازی توپ و میدان را در اختیار گرفت و با اتکا به نقطه قوت خود به خوبی توانست نبض بازی را در دست بگیرد. حملات پردامنه سپاهان در نهایت در دقیقه ۲۰ به ثمر نشست و شاگردان امیرقلعه نویی روی حرکت مفید ساسان انصاری و مهرداد محمدی که موفق به گرفتن ضربه پنالتی شدند، با شوت استنلی به گل اول رسید و در ادامه خیلی زود به گل دوم رسید. پس از این گل فولاد تلاش زیادی برای جبران نتیجه داشت و حملات این تیم در پایان نیمه اول به ثمر نشست و شیمبا بازیکن سابق سپاهان پیش از رفتن دو تیم به رختکن اختلاف را به حداقل رساند.
در نیمه دوم تیم فولادخوزستان بالاتر بازی می کرد ولی امیرقلعه نویی هم به هیچ وجه قصد نداشت، کسب اولین پیروزی در نقش جهان را بیشتر از این به تاخیر بیاندازد و به شاگردانش دستور حمله داد. شیوه تهاجمی بازی دو تیم باعث شد تا شاهد برخوردهای زیادی در نیمه دوم باشیم. تیم سپاهان که تبحر زیادی روی استفاده از توپ های بلند دارد، روی پرتاب اوت خالد شفیعی با ضربه انصاری به گل دوم رسید تا از دقیقه ۶۶ به بعد اطمینان بیشتری نسبت به پیروزی خود داشته باشد. فولادی ها در دقایق پایانی بازی فشار زیادی روی دروازه پیام نیازمند وارد کردند ولی این دروازه بان جوان نمایش خوبی داشت تا پیروزی ۳ بر ۱ خاتمه بخش این دیدار باشد.

اتفاق ویژه

تیم فوتبال سپاهان آخرین مرتبه نزدیک به ۹ ماه پیش در نقش جهان و در یک دیدار لیگ برتری موفق به پیروزی در نقش جهان شده بود و امروز پس از ماه ها این اتفاق تکرار شد تا حسرت پیروزی در نقش جهان بیش از این طول نکشد.

بهترین بازیکن

ولادیمیر کومان اولین حضور فیکس خود را در ترکیب سپاهان در لیگ برتر تجربه می کرد و در طول بازی نشان داد که بازیکنی با تجربه است که می تواند بخشی از پازل موفقیت سپاهان در فصل جاری باشد. کومان پاس گل دوم را هم به زیبایی برای محمدی ارسال کرد و در طول بازی ضربات بسیار سنجیده ای به توپ می زد تا در بازی های آینده شانس خود را برای حضور در ترکیب ثابت بالا ببرد.

دقایق حساس:

 • دقیقه ۱۰: ارسال سعید آقایی با ضربه سر استنلی کی روش همراه شد ولی مرادیان با واکنش به موقع از گلزنی سپاهانی ها جلوگیری کرد.
 • دقیقه ۳۰: شوت سرکش ایران پوریان با واکنش خوب مرادیان راهی کرنر شد.
 • دقیقه ۵۳: در شرایطی که مهرداد محمدی و مدافع فولاد در کورس قرار داشتند، سرنگونی مهاجم سپاهان در محوطه جریمه می توانست با اعلام پنالتی همراه باشد ولی داور دستور خطا به سود فولاد داد که در تصاویر تلویزیونی دلیل تصمیم زیاد واضح نبود.
 • دقیقه ۵۹: ارسال سعید آقایی با واکنش خوب مرادیان به کرنر فرستاده شد.
 • دقیقه ۷۱: ضربه ایستگاهی بیت سعید با واکنش بسیار خوب نیازمند به بازی برگشت داده شد و در برگشت این استنلی کی روش بود که جانانه خود را مقابل توپ قرار داد و به حریف کرنر داد تا ضربه دورقی وارد دروازه نشود.
 • دقیقه ۸۹: شوت سرکش مهرداد محمدی با فاصله بسیار کم و به شکل خطرناکی از بالای دروازه راهی اوت شد.
 • دقیقه ۹۰: ضربه میثم دورقی با اختلاف کمی از کنار دروازه راهی اوت شد.

حاشیه:

* تیم فوتبال سپاهان در ۱۰ دقیقه ابتدایی تیم برتر میدان بوده و با ارسال های متعدد قصد دارد دروازه تیم میهمان را باز کند.

* حدود ۱۰ هزار هوادار سپاهانی برای دیدن این مسابقه به ورزشگاه آمدند.

* نزدیک به ۷۰ نفر از هواداران فولاد خوزستان به ورزشگاه نقش جهان آمدند و این تیم را تشویق می کنند.

* پیش از شروع مسابقه، مربیان و کادر فنی دو تیم به سمت یکدیگر رفتند و به خوش و بش پرداختند.

* رضا میرزایی، بازیکن اسبق سپاهان که به صورتی قرضی به فولاد خوزستان پیوسته، به سمت نیمکت سپاهان رفت و دقایقی با کادر فنی و نیمکت نشینان این تیم صحبت کرد.

* هواداران سپاهان، با شعار “سپاهان آسیایی” سعی در روحیه دادن به بازیکنان این تیم دارند.

* پس از به ثمر رسیدن گل دوم سپاهان، هواداران این تیم با روشن کردن چراغ تلفن همراه خود، صحنه زیبایی بوجود آوردند.

* علی رغم پیروزی نیمه نخست سپاهان، امیر قلعه نویی بارها به بازیکنان مدافع تیم خود اعتراض کرد.

* پس از پایان نیمه نخست، امیر قلعه نویی با عصبانیت به سمت سعید آقایی رفت و به تندی با او برخورد کرد. گویا قلعه نویی روی دریافت گل تیم سپاهان، سعید آقایی را مقصر می داند.

* داور مسابقه ۴ دقیقه وقت تلف شده برای این مسابقه درنظر گرفته است.

* در بین دو نیمه، بازیکنان نیمکت نشین سپاهان به رختکن نرفتند و در زمین مشغول کار با توپ و گرم کردن شدند.

* پس از اعلام خطای بازیکن سپاهان بر روی لوسیانو پریرا، این بازیکن به دلیل مصدومیت به بیرون از زمین منتقل شد و پس از دقایقی با سر بانداژ شده به زمین بازگشت.

* سیاوش یزدانی که به دلیل آسیب دیدگی نمی توانست سپاهان را در این دیدار همراهی کند، با حضور در جایگاه ویژه بازی را نظاره گر بود.

* هواداران سپاهان که انگیزه زیادی برای پیروزی تیمشان در این دیدار داشتند از دقیقه یک تا ۹۰ با شعارهای مختلف، تیم محبوب خود را تشویق و برای بازیکنان و کادر فنی سنگ تمام گذاشتند.

* در پایان مسابقه، هواداران سپاهان به اتفاق بازیکنان به تشویق ایسلندی پرداختند.

* خالد شفیعی، پیش از خروج از زمین، پیراهن خود را به یکی از هواداران سپاهان اهدا کرد.

تصویرها
سپاهان 3 فولاد 1 ؛ سپاهان لباس مدعیان را پوشید
نمایش موجودیت‌ها