date_range شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ access_time ۰۷:۴۳:۴۴ ب.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

تاج: با تیم‌های اروپایی مثل ترکیه و یونان هم‌بازی داریم

تاج: با تیم‌های اروپایی مثل ترکیه و یونان هم‌بازی داریم
دسته خبری: ورزش|فوتبال

ایلنا: رئیس فدراسیون فوتبال می‌گوید تیم ملی ما براساس نظر سرمربی و تشخیص کادرفنی بازی می‌کند.

مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال پس از دیدار دوستانه تیم ملی مقابل سیرالئون رودر روی خبرنگاران قرار گرفت و به سوالات آن ها پاسخ داد:

ما هم بازیکنان اصلی‌مان را در اختیار نداشتیم

بازی‌های دوستانه‌ای که برگزار می‌شود براساس نیاز تیم ملی و درخواستی است که انجام شده است. ما اول قرار بود با لیبی بازی کنیم اما بعد از اینکه شرایط برگزاری این مسابقه فراهم نشد، در عرض 5 روز یک تیم دیگر آفریقایی به نام سیرالئون را دعوت کردیم.

او ادامه داد: البته در مسیر برگزاری این بازی مشکلاتی بود که با کمک فیفا حل شد تا این بازی برگزار شود. این را هم باید بگویم که ما هم بازیکنان اصلی‌مان را در اختیار نداشتیم و 16 لژیونر ما نبودند. بازیکنان لیگ که کیفیت عالی و درجه یکی دارند در این بازی به میدان رفتند و محک خوردند.

رئیس فدراسیون فوتبال در مورد هجمه هایی که علیه تیم سیرالئون راه افتاد، تصریح کرد: من می‌گویم بازیکنان ما از لیگ برتر بودند متاسفانه ذهنیتی به راه افتاد و از جوادی خواستم در این مورد توضیح بدهد. برخی مسائل جای تاسف دارد. این بازی با حضور بازیکنان لیگ ایران انجام شد و بازیکنان محک خوبی خوردند و تعداد زیادی از نفرات بازی کردند. بازیکنان لژیونر در این مسابقه حضور نداشنتد و فضای خوبی وجود داشت که می‌توانستیم از بازیکنان خوب و قوی که در لیگ فعالیت دارند استفاده کنیم تا آنها کار را پیش ببرند. ما بازی‌های عالی و خوبی پیش‌بینی کردیم که کارمان از دیدارهای آسان آغاز می‌شود.

بازی با سیرالئون به درد ما خورد

تاج در مورد بازی های آینده تیم ملی عنوان کرد: ما در ادامه دیدار مقابل تونس را در پیش داریم که در رده 20 رده‌بندی فیفا قرار دارد در شرایطی که ما در رده 33 فیفا هستیم بازی با یونان را در پیش داریم،‌ با ترکیه و لیتوانی هم روبرو خواهیم شد ما را با تیم‌هایی مقایسه می کنند که 4 بازی بیشتر ندارند. در شرایطی که ما 8 بازی در پیش داریم این مسابقه با درخواست مربی انجام شده است مراکش حریف ما با ازبکستان بازی می کند ما هم با این تیم یک دیدار داریم براساس روندی که داریم پیش‌بینی‌های لازم را انجام دادیم. یک تیم را از هشت دیدار ما انتخاب می‌کنند و با دیگر تیم‌ها مقایسه می‌کنند بله سیرالئون لیگ ندارد و فدراسیونش با مشکلاتی روبرو بود اما در این مقطع این بازی به درد  ما خورد و فرصتی ایجاد کردیم که بازیکنان یک بار دیگر محک بخورند.

رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به اینکه آیا بهتر نبود به جای بازی با سیرالئون یک تیم را از لیگ تشکیل دهیم تا با آنها بازی کنیم گفت: تیم ملی ما براساس نظر سرمربی و تشخیص کادر فنی بازی می‌کند شما هم پیشنهاد می‌دهید و می‌گویید بازی با تیم امید انجام شود. نظر فرد دیگر بازی با یک تیم از لیگ برتر است. درنهایت تیم ملی با سیرالئون بازی کرد و به نظر ما یکبار دیگر بازیکنان لیگ به خوبی رصد شدند بازی دوستانه بعدی ما یک مسابقه متفاوت و سخت‌تر است.

با کی روش برای جام ملت ها صحبت کردیم

تاج در رابطه با اینکه چه گزینه‌ای دیگری به جز لیبی وجود داشت عنوان کرد: قرار بود با لیبی بازی کنیم اما مشکلاتی برای آنها بوجود آمد که همچنان درگیر آن هستند و ما بازی دوستانه دیگری را تدارک دیده‌ایم. مسابقات دوستانه بهتری هم با حریفان سرسخت‌تر در ادامه راه داریم.

وی در پاسخ به این سوال که قرار شده تیم ملی همکاری خود را با کی‌روش تا پایان جام ملت‌ها ادامه دهد، اظهار داشت: با کی‌روش صحبت کردیم برای جام ملت‌ها فرصت  اندکی داریم. سرمربی ما توانمند و بسیار خوب است و یکی از نقاط امنیت ما حضور کی‌روش در تیم ملی است که از این مساله هم حمایت می کنیم.

رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که آیا بهتر نبود به جای هزینه برای بازی با سیرالئون این پول را صرف تجهیز کمپ تیم‌های ملی کنیم، گفت: بار دیگر ابراز تاسف می‌کنم در صحبت باید درک متقابل باشد و به مسائل حاشیه‌ای پرداخته نشود برای این نوع حرف‌ها متاسفم. ما باید شعور و درک اولیه داشته باشیم برگزاری بازی تدارکاتی هم حاشیه بوجود می‌آورد در حالی که این مسابقه بد نبود.

نمی توانستیم آن ها را در پارک بخوابانیم

وی درمورد اینکه گفته می‌شود سیرالئون درخواست پول کرده است عنوان کرد: آنها پولی درخواست کردند که ما به فیفا نامه زدیم و گفتیم با توجه به صحبتی که شده و آنها درخواست 75 هزار دلار کردند ما این پول را ندهیم به اینفانتینو در این مورد نامه زدم چرا که ما قبلا با رئیس فدراسیون و دبیر فدراسیون آنها قرارداد بسته بودیم که گفته شد این درخواست قانونی نیست و لازم نیست پولی بدهیم.

تاج در ارتباط با اینکه گفته می‌شود برای تیم سیرالئون هزینه شده است گفت: ما که آنها را در پارک نمی‌توانسیتم در پارک بخوابانیم باید آنها را در هتل استقرار می‌دادیم و این هزینه‌ها به این شکل بوده است.

وی درمورد اینکه آیا پرتغال و اسپانیا هم با این حریفان خودشان را تست می‌کنند اظها رداشت: هر جا فضای خودش را دارد و براساس ردیف و برنامه‌ خودشان تصمیم به برگزاری مسابقه دوستانه می‌گیرند یک کلام ما براساس درخواست‌ و نظر تیم ملی مسابقات را برگزار می‌کنیم نه خبرنگاران و صدا و سیما. این سوال‌هایی که مطرح می‌شود حاشیه‌ای است چندین بار در این مورد صحبت شده است .

با تیم های اروپایی مثل ترکیه و یونان هم بازی داریم

رئیس فدراسیون فوتبال در رابطه با اینکه گفته می‌شود یک ایجنت هماهنگی برگزاری این بازی را انجام داده است گفت: تمامی مسابقات با هماهنگی ایجنت انجام می‌شود و مشکلی از این بابت وجود ندارد.

تاج در پاسخ بازی با تونس و الجزایر برای شبیه‌سازی مراکش است و چه تدبیری برای رویارویی با حریفانی مثل اسپانیا و پرتغال صورت گرفته است، عنوان کرد: ما دو حریف آفریقایی دیگر داریم و با تیم‌های اروپایی مثل ترکیه،‌لیتوانی و یونان هم بازی دوستانه داریم طرح این نوع سوال‌ها منطقی است و چنین سوالاتی به تیم ملی کمک می‌کنند. لیتوانی یک حریف خوب اروپایی است تیم‌هایی مثل یونان و ترکیه هم قدرتمند هستند ما این بازی را در فیفا دی انجام نمی‌دادیم بازی‌های خوب ما در فیفا دی است ما با حریفانی مثل لیتوانی، ترکیه، یونان، تونس و الجزایر در آن مقاطع بازی داریم.

 

نمایش موجودیت‌ها