date_range پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ access_time ۱۲:۰۹:۳۲ ق.ظ

دیوایس همبرگر از آسمان می‌رسد

دیوایس همبرگر از آسمان می‌رسد
دسته خبری: اقتصاد|ترابری

خوردن همبرگر گرم و تازه و سفارش داده شده به‌زودی با پیکی از نوع پهپاد ظرف مدت 5 دقیقه ممکن می‌شود. این را دارا خسروشاهی، مدیرعامل ایرانی «اوبر» قول داده و گفته یک دکمه را فشار می‌دهید و غذا را در منزل خود تحویل می‌گیرید.

اوبر قرار است تحویل سفارش غذا با پهپاد را برای اولین بار در شهر سن‌دیه‌گو آغاز کند. خدمات تحویل بسته توسط پهپاد که غذا را به‌طور مستقیم درِ خانه مشتری تحویل دهد، ایده‌ای است که توسط چند شرکت که به دنبال راه‌اندازی چنین سیستمی هستند، با پیشرفت‌های امیدوارکننده در سال‌های اخیر همراه بوده است. به‌عنوان مثال پهپادهای «آلفابت» (Alphabet) برای تحویل یک نوع غذای مکزیکی (بوریتو) به مشتریان در برنامه‌های آزمایشی در استرالیا و ایالات متحده مورد استفاده قرار گرفته‌اند و رستوران «دومینو» در حال آزمایش تحویل پیتزا در نیوزیلند است. گفته شده که این برنامه شامل ۱۰ پروژه آزمایشی در سراسر ایالات متحده است که اطلاعات جمع‌آوری شده برای وضع قوانین جدید در مورد ادغام ایمن پهپادها در آسمان آمریکا است.

در میان مکان‌های انتخاب شده، شهر سن‌دیه‌گو ایالت کالیفرنیا برگزیده شده است، چرا که مرکز تحویل غذای آمریکا است و نماد شهرهای هوشمند و وسایل نقلیه خودران است. سن‌دیه‌گو جایی است که پهپادهای «اوبر» به‌کار خود مشغول خواهند شد.این برنامه بیش از دو و نیم سال است که در حال تکمیل و انجام کارهای مقدماتی است و به اداره ناوبری هوایی فدرال ایالات متحده آمریکا کمک می‌کند تا قوانین کاملی مربوط به خدمات هواپیماهای بدون سرنشین وضع کند. با توجه به اظهارات «دارا خسروشاهی»، مدیرعامل «اوبر»؛ این می‌تواند بازی را تغییر دهد. مردم می‌توانند در مدت زمان کمی به اندازه ۵ دقیقه سفارش خود را از پهپادها تحویل بگیرند.

نمایش موجودیت‌ها