date_range چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ access_time ۰۲:۴۵:۱۴ ب.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

نخست‌وزیر ترکیه به همتای یونانی درباره احتمال وقوع درگیری هشدار داد

نخست‌وزیر ترکیه به همتای یونانی درباره احتمال وقوع درگیری هشدار داد

ایسنا: نخست‌وزیر ترکیه در واکنش به اظهارات همتای یونانی خود گفت: دوری از وقوع هرگونه درگیری میان دو کشور به نفع هر دو طرف است.

خبرگزاری آناتولی گزارش داد، بنعالی ییلدیریم، نخست‌وزیر ترکیه پیش از سفر به بلاروس با اشاره به تماس تلفنی با الکسیس سیپراس، همتای یونانی خود گفت: اگر هر گونه مشکلی ایجاد شود، تنها از سوی ترکیه نیست بلکه یونان نیز در این مساله مسئول است و باید بر اساس حقوق تعیین شده رفتار کند.

ییلدیریم افزود: در ماه مه نشست ناتو برگزار می‌شود. قرار است در حاشیه این نشست روسای ارتش دو کشور درباره تنش‌های اخیر با یکدیگر گفت‌وگو کرده و این مساله را حل کنند.

نخست‌وزیر ترکیه در بخش دیگری از اظهاراتش تحقیقات قبرس برای استخراج منابع نفتی هیدروکربن را اقدامی نادرست اعلام کرد و گفت: چنین اقداماتی می‌تواند نتایج بسیار منفی به همراه داشته باشد.

او اعلام کرد، بعد از سفر به بلاروس، ۱۶ و ۱۷ فوریه به آلمان می‌رود و در آنجا با آنگلا مرکل، صدراعظم این کشور دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.

ییلدیریم با اشاره به گسترش حجم مناسبات آلمان و ترکیه گفت: چه در دوران انتخابات در آلمان و چه در دوران برگزاری رفراندوم در ترکیه تنش‌هایی میان دو کشور ایجاد شد اما من فکر می‌کنم این دوره پایان یافته است. امیدواریم که روابط دو کشور در چارچوب دوستی و بر اساس اصول ریشه‌دار گسترش یابد.

وی مواضع آلمان علیه گروه‌های جدایی‌طلب و ضد ترکیه را امیدوارکننده قلمداد کرد.

 

نمایش موجودیت‌ها