date_range چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ access_time ۱۱:۳۹:۵۳ ق.ظ
تعداد 4 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

مقام سوریه: حمله اسرائیل را پاسخ می‌دهیم

مقام سوریه: حمله اسرائیل را پاسخ می‌دهیم

ایسنا: یک مسئول نظامی سوریه اعلام کرد: معادلات رویارویی دمشق با تل‌آویو تغییر کرده به طوریکه یک حمله از سوی آنها حمله‌ای از طرف ما را به دنبال دارد و این اساس معادله است اما معادله نظامی سری حیرت‌انگیز سوریه که رژیم صهیونیستی را گیج می‌کند همچنان به قوت خود باقی است.

القدس العربی گزارش داد، یک مسؤول نظامی سوریه اظهار داشت: معماهای زیادی در زرادخانه موشکی و سامانه دفاع هوایی ما وجود دارند که این معماها با وجود کارشناسان ایرانی در سوریه افزایش یافته‌اند

این مسؤول سوری در ادامه سخنانش گفت: به اسرائیل توصیه می‌کنیم که زرادخانه دفاعی و موشکی جدید ما را محک نزند.

وی همچنین افزود: علی‌رغم حملات هوایی زیاد رژیم صهیونیستی صبح روز شنبه که هشت جنگنده از نوع "F۱۶" و "F۱۵" را به کار گرفت ما فقط با استفاده از نسل قدیمی موشک‌های سوریه حملات آنها را پاسخ دادیم.

این مسؤول نظامی سوری در پاسخ به سوالی که از او درباره اینکه چرا دمشق از سیستم دفاعی جدیدی برای مقابله با حملات اسرائیل استفاده نمی‌کند، گفت: در این نبرد نیازی به بیش از آن نبود. بیش از ۲۰ موشک شلیک کردیم که برای پایان دادن به حمله اسرائیل کافی بود.

در آخرین حمله اسرائیل به مرکز پژوهش‌های علمی در "جمرایا" سه موشک رژیم صهیونیستی به این مرکز نرسید و این موشک‌ها قبل از برخورد به هدف نابود شدند.

تل‌آویو تاکنون قادر به تعیین نوع موشک‌هایی که راکت‌های اسرائیلی را در حمله به جمرایا رهگیری کردند، نبوده است.

تنها "جمرایا" مرکز پژوهش‌های نظامی پیشرفته در سوریه نیست بلکه مراکز دیگر نیز در اطراف دمشق، حماه،‌ حمص و مناطق دیگر وجود دارند اما مساله مهم این است که هیچ سلاحی نمی‌تواند آزمایشگاه‌های توسعه نظامی ما را هدف بگیرد.

این مسؤول نظامی سوریه همچنین گفت: روسیه ما را در بازسازی سامانه‌های دفاع هوایی کمک می‌کند و این موضوعی است روسیه آن را انکار نکرده بلکه به طور علنی آن را اعلام کرده است.

وی در ادامه گفت: ایران نیز ما را در بازسازی خسارت‌های وارد شده به سامانه‌های دفاع هوایی سوریه یاری می‌کند.

 

نمایش موجودیت‌ها