date_range شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ access_time ۰۷:۰۷:۰۰ ب.ظ

جهانگیری درگذشت پدر توپخانه ایران را تسلیت گفت

جهانگیری درگذشت پدر توپخانه ایران را تسلیت گفت
دسته خبری: سیاست|دولت

مهر: معاون اول رئیس‌جمهور با صدور پیامی درگذشت امیرسرتیپ احمد ترکان معاون اسبق عملیات ارتش، اسطوره دفاع مقدس و پدر توپخانه ایران را تسلیت گفت.

 اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور با صدور پیامی درگذشت امیر سرتیپ احمد ترکان معاون اسبق عملیات ارتش، اسطوره دفاع مقدس و پدر توپخانه ایران را تسلیت گفت.

متن پیام بدین شرح است:

فقدان قهرمانان ملی و انسان های بزرگی که عمر خود را برای سرفرازی و عزّت ملت و اعتلای میهن خود صرف می کنند، خسارت بار و جبران ناپذیر است و امیر سرتیب احمد ترکان به حق اینگونه بود.

خدمات ماندگار و ارزشمند ایشان در بازسازی ارتش جمهوری اسلامی ایران پس از انقلاب، دوران دفاع مقدس و مبارزه با ضدانقلاب تجزیه طلب در مناطق غرب کشور و دفاع از تمامیت ارضی ایران عزیز فراموش ناشدنی است.

آشنایی من با امیر ترکان که به حق او را پدر توپخانه ایران می نامند به دوران استانداری اصفهان باز می گردد؛ زمانی که این امیر متدین، متخصص، شجاع و وطن دوست بعنوان فرمانده مرکز آموزش توپخانه و موشک‌های نیروی زمینی ارتش در اصفهان در جلسات شورای تامین استان حضوری مؤثر و نظراتی راه گشا داشت.

ضایعه درگذشت این اسطوره ملی را به همه همرزمان ایشان در ارتش جمهوری اسلامی ایران و به ویژه خانواده محترمشان صمیمانه تسلیت می گویم. روحش شاد و یادش گرامی.

 

نمایش موجودیت‌ها