date_range یکشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷ access_time ۱۲:۱۶:۱۳ ق.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

برای تامین هزینه‌های کی‌روش و تیم ملی فدراسیون دست به دامن روحانی شد

برای تامین هزینه‌های کی‌روش و تیم ملی فدراسیون دست به دامن روحانی شد
دسته خبری: ورزش|فوتبال

اسلامیان، عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال اطمینان می‌دهد که کی‌روش به دنبال پول برای خودش نیست و امکانات برای تیم ملی می‌خواهد: «ما باید در جام ملت‌های آسیا به میدان برویم و اگر بازی تدارکاتی خوب می‌خواهیم، تازه من اسم تیم درجه یک نمی‌آورم، برای همان تیم‌های درجه چندم باید یک‌میلیون دلار هزینه کنیم.

فدراسیون که نمی‌تواند پول چاپ کند واقعا چه راهی جلوی پای ماست. اگر کسی راه دیگری می‌شناسد به ما بگوید. مشکل کی‌روش حق و حقوق خودش نیست. او به فکر تدارکات خوب برای تیم‌ملی است و ما هم هر هزینه‌ای که بخواهیم انجام دهیم به دلار است. از برپایی یک کمپ ساده به دلار نیاز داریم چه برسد به برگزاری بازی‌های خوب.» اسلامیان در پاسخ به این سوال که برای تدارکات تیم‌ملی برای حضور در جام ملت‌های آسیا چه مقدار هزینه برآورد شده است، با اعلام عدد پای رئیس‌جمهور راهم برای تامین آن وسط می‌کشد: «فکر می‌کنم حدود ۴۰ میلیارد تومان پول لازم داریم ولی شما اگر این عدد را مقابل شادی ۸۰ میلیون نفر بگذارید خیلی هزینه بالایی نیست. من به شخصه از دکتر روحانی که می‌دانم خودش به فوتبال علاقه‌مند است تقاضا می‌کنم به حمایت از تیم‌ملی ورود کند و برای حل این مشکل پا پیش بگذارد. ما برای نگه داشتن کی‌روش به ورود رئیس‌جمهور نیاز داریم.»

وی در این باره که کی‌روش اعلام کرده اگر تدارکات مناسب برای تیم‌ملی فراهم نشود قطع همکاری می‌کند و اینکه او اکنون با فدراسیون قراردادی هم ندارد و می‌تواند بدون هیچ مشکلی به این همکاری پایان دهد،‌گفت: «صحبت کی‌روش کاملا جدی است. وقتی نمی‌توانیم هزینه کنیم و تدارکات خوب برای تیم‌ملی داشته باشیم چه باید بکنیم؟ جای کی‌روش باشید چه می‌کنید؟ فوتبال ایران ضعیف و فقیر نیست، حق فوتبال را نمی‌دهند. یک وقتی است شما فوتبال ضعیفی دارید اما ما این مشکل را نداریم. البته موضوع حق پخش بارها از سوی مجلس و دولت پیگیری شده اما واقعا باید در مورد آن تصمیم جدی گرفته شود. ما اکنون در شرایط اضطراری هستیم و وقت نداریم. کی‌روش یک سرمایه بزرگ است پای اعتبار و آبروی خودش وسط است. من می‌دانم که او این اواخر پیشنهادهای قطعی و جدی با پول بهتر از ایران داشت. یکی از این پیشنهادها از کره‌جنوبی بود اما به‌خاطر ایران به این پیشنهادها پاسخ نداد. به هر حال او اکنون با ما قرارداد ندارد و می‌تواند برود و به‌خاطر همین است که می‌گویم ما در شرایط اضطراری هستیم.»

نمایش موجودیت‌ها