date_range جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷ access_time ۰۹:۳۵:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

سپاهان طلسم فولاد را شکست

سپاهان طلسم فولاد را شکست
دسته خبری: ورزش|فوتبال

تسنیم: تیم فوتبال سپاهان با برتری برابر فولاد به طلسم عدم پیروزی برابر این تیم در 3 فصل گذشته پایان داد.

لیگ برتر فوتبال پس از وقفه‌ای کوتاه از امروز جمعه سی‌ام شهریورماه با انجام ۳ دیدار از هفته هفتم از سر گرفته شد.

در یکی از مسابقات امروز و در ورزشگاه نقش‌جهان، سپاهان از ساعت ۱۹:۳۰ و با قضاوت بیژن حیدری به مصاف فولاد خوزستان رفت و موفق به شکست ۳ بر یک این تیم شد.

پیام نیازمند، ساسان انصاری، عزت‌الله پورقاز، مهدی کیانی، سعید آقایی، مهرداد محمدی، محمد ایران‌پوریان، خالد شفیعی، حامد بحیرایی، کی‌روش استنلی سوارز و ولادیمیر کومان بازیکنان حاضر در ترکیب اولیه سپاهان در این دیدار بودند و فولاد خوزستان نیز با ترکیب احسان مرادیان، فرزاد جعفری، ایوب والی، لوپز وینسوس، میثم دورقی، حسن بیت سعید، مهدی زبیدی، لوسیانو پرایرا، صابر حردانی، سینا مریدی و میلاد بدرقه به زمین آمد.

در دقیقه ۸ کی‌روش استنلی سوارز در محوطه جریمه فولاد صاحب یک موقعیت تک به تک شد، اما نتوانست از آن استفاده کند.

در دقیقه ۲۰ پاس عرضی ساسان انصاری در محوطه جریمه فولاد خوزستان به مهرداد محمدی رسید، اما مدافع فولاد محمدی را با تکل سرنگون کرد و بیژن حیدری داور این دیدار نیز با خطا تشخیص دادن این صحنه، نقطه پنالتی را نشان داد. کی‌روش استنلی سوارز پشت این ضربه پنالتی قرار گرفت و با گل کردن آن، سپاهان را یک بر صفر پیش انداخت.

در دقیقه ۲۳ سپاهان دوباره به دروازه فولاد خوزستان حمله کرد و مهرداد محمدی با پاسی دقیق، سعید آقایی را صاحب توپ کرد و این بازیکن دروازه فولاد را برای بار دوم فرو ریخت.

در دقیقه ۳۰ مهدی کیانی روی ارسال کرنر صاحب توپ شد و ضربه سری را روانه دروازه فولاد کرد، اما تیر دروازه مانع گلزنی کیانی شد.

در دقیقه ۳۱ محمد ایران‌پوریان با جا گذاشتن بیت سعید، شوت محکمی را روانه دروازه فولاد خوزستان کرد که با واکنش به موقع احسان مرادیان دروازهبان فولاد همراه شد.

در دقیقه ۳۵ مهاجمان فولاد خوزستان بار دیگر به دروازه سپاهان نزدیک شدند، اما تلاش آنها برای جبران گل‌های خورده ناکام ماند.

در دقیقه ۴۴ و در غفلت مدافعان سپاهان، لوسیانو پریرا با دروازه‌بان سپاهان تک به تک شد و یکی از گل‌های خورده تیمش را جبران کرد.

در دقیقه ۴۵ فولاد خوزستان روی ارسال کرنر صاحب موقعیت گلزنی شد که این توپ با واکنش پیام نیازمند به بیرون رفت تا نیمه نخست این مسابقه با پیروزی ۲ بر یک سپاهان به پایان برسد.

نیمه دوم این بازی در حالی آغاز شد که بازیکنان فولاد خوزستان دیرتر از زمان معمول به زمین آمدند.

هر ۲ تیم نیمه دوم را با یک تعویض آغاز کردند؛ میلاد سرلک به جای حامد بحیرایی وارد ترکیب سپاهان شد و سرمربی فولاد خوزستان هم رضا میرزایی را به جای ایوب والی به زمین فرستاد.

نیمه دوم با حملات نصفه و نیمه ۲ تیم آغاز شد؛ در دقیقه ۵۳ محمدی در محوطه جریمه فولاد خوزستان پا به توپ شد و در ادامه سرنگون شد و اعتقاد به خطای پنالتی داشت که البته داور این دیدار چنین اعتقادی نداشت.

در دقیقه ۵۸ ارسال بلند لوسیانو پریرا را پیام نیازمند در اختیار گرفت.

پس از اینکه فولاد خوزستان برای دقایقی توپ و میدان را در اختیار داشت، سپاهان روی ارسال کرنر ولادیمیر کومان در دقیقه ۶۰ صاحب موقعیت بسیار خوبی شد اما عزت‌الله پورقاز در حالی که کسی در مقابل دروازه  مانع او نبود، این فرصت گلزنی را از دست داد.

در دقیقه ۶۶ سپاهان صاحب یک ضربه اوت شد که خالد شفیعی با یک ارسال بلند، توپ را به عزت‌الله پورقاز رساند. پورقاز روی توپ اثر گذاشت اما این ساسان انصاری بود که با نواختن ضربه سر به توپ سومین گل سپاهان در این دیدار را به ثمر رساند.

در ادامه سرمربی فولاد، مهدی زبیدی را از زمین بیرون کشید و هیثم هاشمی‌زاده را به زمین فرستاد.

در دقیقه ۷۰ مدافع سپاهان چسبیده به خط محوطه جریمه روی لوسیانو پریرا مرتکب خطا شد و بیژن حیدری ضربه آزادی به نفع فولاد اعلام کرد. ضربه بیت سعید با واکنش نیازمند دفع شد و در ادامه میثم دورقی توپ برگشتی را روانه دروازه سپاهان کرد که این شوت هم دفع شد.

در دقایق بعدی فولادی‌های تلاش بیشتری برای رسیدن به گل انجام می‌دادند و سپاهان بیشتر به دنبال ضدحمله بود.

امیر قلعه‌نویی در دقیقه ۸۶ دست به تعویض دیگری زد و محمد کریمی را به جای ولادیمیر کومان وارد بازی کرد.

در دقیقه ۸۸ مهرداد محمدی از میانه زمین به سمت دروازه فولاد شوت زد که این شوت البته در چارچوب نبود.

یک دقیقه بعد با خطا روی حسن بیت سعید، داور یک ضربه آزاد در اختیار فولاد خوزستان قرار داد که ضربه میثم دورقی به شکل خطرناکی از بالای دروازه سپاهان به بیرون رفت.

در دقیقه ۹۰+۲ رضا میرزایی پا به توپ به دروازه سپاهان نزدیک شد اما ضربه آرام او را پیام نیازمند مهار کرد تا فولاد بار دیگر در گلزنی ناکام بماند و این بازی در نهایت با پیروزی ۳ بر یک سپاهان به پایان رسید.

این سومین پیروزی سپاهان در لیگ هجدهم بود. شاگردان قلعه‌نویی با این برد ۱۳ امتیازی شدند و موقتاً جای پرسپولیس را در رده دوم جدول رده‌بندی گرفتند.

 

نمایش موجودیت‌ها