date_range یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ access_time ۱۱:۱۸:۲۹ ق.ظ

طی حکمی از سوی رئیس‌جمهور؛ سردار اسلامی سرپرست وزارت راه و شهرسازی شد

حسن روحانی رئیس جمهور طی حکمی سردار محمد اسلامی، استاندار مازندران را به سمت سرپرست وزارت راه و شهرسازی منصوب کرد.
به گزارش «جمله»، اسلامی در طی مدت زمان تقریبا یکساله در مازندران اتفاقات خوبی را برای این استان رقم زده است.
محمد اسلامی دانش‌‌آموخته مهندسی راه و ساختمان از دانشگاه دیترویت میشیگان آمریکا در مقطع کارشناسی و کارشناس ارشد مهندسی راه و ساختمان از دانشگاه تولیدوی اوهایوی آمریکاست. وی سال ۸۳ مدرک MBA مدیریت جهانی هوانوردی مشترک را از دانشگاه رویال رودز کانادا و دانشگاه شریف دریافت کرده است.
معاون مهندسی و طرح‌های توسعه سازمان صنایع دفاع بزرگ، مدیرعامل شرکت هواپیماسازی ایران، قائم‌مقام سازمان صنایع هوافضا، رئیس مؤسسه آموزشی و تحقیقاتی صنایع دفاعی، معاون امور صنعتی و تحقیقاتی وزارت دفاع و معاون مهندسی پدافند غیرعامل وزارت دفاع و دبیر ستاد توسعه سواحل مکران در کارنامه کاری اسلامی به‌چشم می‌خورد.

 

 

بایدن: ترامپ به حاکمان خودکامه علاقه دارد

جو بایدن معاون رئیس جمهوری پیشین آمریکا با انتقاد از سیاست ترامپ در قبال جنایت وحشیانه قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد خاندان سعودی، گفت: به نظر می رسد دولت ترامپ به خودکامگان و دیکتاتورها تمایل بسیاری دارد.
سناتور دمکرات بایدن و معاون باراک اوباما سلف دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، به شبکه خبری سی بی اس گفت که وی بیش از اندازه نسبت به ریاض نرمش و گذشت نشان می دهد.
بایدن که روز چهارشنبه جایزه آزادی ۲۰۱۸ را در موزه ملی حقوق بشر ممفیس دریافت کرد، افزود: ظاهرا آقای ترامپ با خودکامگان رابطه عاشقانه دارد.
بایدن چهارشنبه گذشته با متهم کردن ترامپ به نابود کردن ارزش‌های آمریکا، اعلان کرد که این کشور برای احیای هویت ازبین‌ رفته اش توسط رئیس جمهوری کنونی می‌جنگد.
پاول کروگمن برنده جایزه نوبل در رشته اقتصاد نیز با رد ادعای ترامپ درباره احتمال آسیب دیدن روابط گسترده تجاری و تسلیحاتی آمریکا با ریاض و کاهش اشتغال در این کشور، در صورت موضع گیری شدید وی علیه سعودی ها در مورد قضیه قتل وحشیانه خاشقجی، آن را بهانه خواند و علت و انگیزه واقعی ترامپ را از این موضعگیری، علاقمندی به قاتلان دانست.

عضو مجلس نمایندگان خواستار فراخوان کاردار آمریکا از عربستان شد
«مایک کوفمان» نماینده جمهوریخواه آمریکا در واکنش به قتل «جمال خاشقچی» روزنامه نگار منتقد سعودی، از «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری ایالات متحده خواست کاردار موقت آمریکا در عربستان را فراخواند.
به گزارش تارنمای خبری نشریه هیل، کوفمان گفت: کشور ما باید پای ارزش هایمان بماند و از متحدانمان خواستار احترام به حقوق بشر شود.
دولت آمریکا در حال حاضر سفیر تائید شده ای برای عربستان ندارد، اگرچه «کریستوفر هنزل» به عنوان کاردار موقت ایالات متحده در ریاض خدمت می کند.
کوفمان در حالی این خواسته را مطرح کرد که نمایندگان آمریکایی خواستار واکنش قاطعانه تر آمریکا نسبت به قتل خاشقچی شده اند.
دولت عربستان روز جمعه برای اولین بار اذعان کرد که خاشقچی در داخل ساختمان کنسولگری عربستان در استانبول کشته شده است.
دولت عربستان در عین حال مدعی شد که وی در جریان درگیری در داخل کنسولگری کشته شده است، توضیحی که نمایندگان آمریکایی تا حدی زیادی آن را رد کرده اند.
مقام های ترکیه گفته اند که خاشقچی پس از ورود به داخل کنسولگری، هدف عملیات غافلگیرانه سعودی ها قرار گرفته و پس از قتل مثله شده است.

نمایش موجودیت‌ها