date_range چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶ access_time ۰۱:۰۲:۰۰ ق.ظ

تنبیه چگونه زندگی حال و آینده کودکان را به خطر می‌اندازد؟

تنبیه چگونه زندگی حال و آینده کودکان را به خطر می‌اندازد؟
منبع خبر: جام‌نیوز

اغلب مابارها و بارها در مورد تبعات تنبیه کودکان شنیده‌ایم، با این حال اخباری که هرروزدراین رابطه منتشر می‌شوند تمامی ندارند. به نظر می‌رسدعلی رغم تمامی هشدارها این مسئله همچنان قربانی می‌گیرد.

به گزارش سرویس گوناگون جام نیـوز ، بسیاری از والدین برای آرام کردن کودک شیطان و نافرمان خود راهی جز تنبیه نمی یابند؛ اما این انتخاب می تواند آینده فرزند آنها را به شدت تحت تاثیر قرار دهد. در واقع، آن دسته افرادی که در کودکی تجربه تنبیه را داشته اند بیش از دیگران به افسردگی، کارهای غیر قانونی و اعتیاد دچار می شوند.

 

 

محققین بر این باور هستند که رفتارهای خشونت آمیز والدین تاثیری همیشگی بر کودکان دارد و حتی آنها را به کام مرگ می کشاند.

 

 

 

بر اساس تحقیقات انجام شده روی 8 هزار و 300 شرکت کننده، تاثیری که تنبیه بر زندگی کودک می گذارد کاملاً با تاثیر طلاق بر روحیه و شخصیت آنها برابری می کند. اغلب کودکانی که طعم نوعی از تنبیه را چشیده اند چه به صورت کلامی و یا حتی بدنی به افسردگی و دیگر مشکلات روحی با ویژگی های منحصر بفرد دچار می شوند. به همین خاطر، تبعات تنبیه با پدیده های هم چون جدایی والدین یا مورد آزار جنسی قرار گرفتن یکسان است.

 

 

 

توجه به این نکته لازم است که تنبیه می تواند هر حرکتی باشد که موجب بروز شکلی از درد شود. بنابراین، تنها تنبیه بدنی نیست که برای زندگی و آینده کودک را به خطر می اندازد، بلکه هر نوع رفتاری که برای او دردآور باشد و با کاری که انجام داده است متناسب نباشد منجر به شکل گیری نوعی از اختلال روحی یا شخصیتی در فرد می شود.

 

سیتنا

2025

نمایش موجودیت‌ها