date_range چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶ access_time ۱۲:۵۸:۰۰ ق.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

پاییز را در جنگل النگدره ببینید

پاییز را در جنگل النگدره ببینید
منبع خبر: جام‌نیوز

در این جنگل زیبا یک بخش تاریخی وجود دارد که طبق بررسی‌های انجام شده مربوط به دوران پس از اسلام است.

به گزارش سرویس گوناگون جام نیـوز ، جنگل النگدره یکی از زیباترین جنگل‌های ایران زمین و شمال ایران است که طبیعت‌گردی در آن در هر فصل سال جذابیت مختص به خود را دارد.

 

 

سفر به جنگل و روستا‌هایی که در دل آنان وجود دارد، یکی از سفر‌های هیجان‌انگیز است که راهی مناسب برای جداشدن از زندگی شهری است. جنگل النگدره که در شهر زیبای گرگان قرار دارد یکی از جنگل‌های معروف و بی‌نظیر کشورمان است که طبیعت بکر و بی‌نظیری دارد.

 

 

این پارک جنگلی که مساحتی نزدیک به ۱۸۵ هکتار دارد، در ۵ کیلومتری جنوب غربی شهر گرگان و در مسیر جاده ناهار خوران قرار دارد. در این فصل از سال و با دلبری‌هایی که جنگل‌ها با هزاران رنگشان به ما نشان می‌دهند و با عطر و بوی پاییزی از ما میزبانی می‌کنند؛ سفر به این جنگل و روستای آن یک انتخاب فوق‌العاده است. با ما همراه باشید تا گذری به این جنگل سحرانگیز داشته باشیم.

 

 

جنگل النگدره به عنوان یکی از ۷ منطقه گردشگری برتر در ایران است و یکی از شاخص‌ترین جنگل‌های ایران محسوب می‌شود. برای رسیدن به این جنگل زیبا باید از جاده ناهار خوران وارد شد. در مسیر این جنگل، جاده‌ای آسفالتی وجود دارد که این امکان را فراهم می‌کند که گردشگران در هر جایی که علاقه‌دارند توقف کنند و به طبیعت‌گردی مشغول شوند.

 

 

دمای این پارک جنگلی نزدیک به ۱۰ درجه خنک‌تر از بخش شهری است؛ همچنین این جنگل دارای پوشش گیاهی متنوعی نظیر انجیلی و ممرز، توسکا، لرگ، افرا، بلوط، بید، شیردار و خردمندی است که در کنار یکدگیر محیطی فرح‌بخش و خاطره‌انگیز را برای گردشگران ایجاد می‌کنند.

 


برای رفاه گردشگران پارک النگدره دارای برق رسانی، سرویس‌های بهداشتی، نمازخانه، پارک کودک و محل‌هایی برای پیک نیک و کمپینگ دارد. مسیر جاده‌ای این جنگل نیز با درختان تنومند و برگ‌های رنگارنگ مسیری دلچسب را برای بازدیدکنندگان ایجاد می‌کند.

 

 


در این جنگل زیبا یک بخش تاریخی وجود دارد که طبق بررسی‌های انجام شده مربوط به دوران پس از اسلام است. در این جنگل باید ساعت‌ها نشست و به صدای طبیعت گوش داد و خودمان را به یک چای تازه دم مهمان کنیم.

 

 


النگدره بهشتی چهار فصل است که در هر فصل جذابیت مختص به خود را دارد، در بهار با عطر و بوی شکوفه‌ها از مهمانان خود میزبانی می‌کند و در تابستان با نسیم خنک‌اش. اما اگر به دنبال سفری متفاوت هستید و به بازی رنگ‌ها علاقه دارید پاییز بهترین فصل برای دیدن این نقاشی هنرمندانه خلقت است.

 

 

 

فردا

2025

نمایش موجودیت‌ها