date_range سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ access_time ۰۲:۰۱:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

تولد دختری در بیمارستان صحرایی شهر زلزله‌زده سرپل‌ذهاب +عکس

تولد دختری در بیمارستان صحرایی شهر زلزله‌زده سرپل‌ذهاب +عکس
منبع خبر: جام‌نیوز
دسته خبری: جامعه|محیط زیست

حدود ساعت پنج بامداد روز سه‌شنبه 23 آبان نوزادی در بیمارستان صحرایی ایجاد شده از سوی ارتش جمهوری اسلامی ایران در شهر زلزله‌زده سرپل‌ذهاب به دنیا آمد و برای لحظاتی موجی از شادمانی درمیان کادر درمانی تلاشگر و مردم نگران این شهر ایجاد کرد.

به گزارش سرویس حوادث جام نیـوز ، بامداد روز سه شنبه 23 آبان مادر بارداری با وضع جسمانی نامناسب به بیمارستان صحرایی ارتش در سرپل ذهاب منتقل شد که در شرایط بحرانی این شهر، آماده به دنیا آمدن نوزاد خود بود.

 

با انتقال این مادر باردار به بیمارستان صحرایی پزشکان، کادر درمانی و امدادی داوطلب مستقر در این مکان به تکاپو افتاده و با استفاده از اندک امکانات خود تلاششان را برای به دنیا آوردن سالم کودک و حفظ سلامتی مادر آغاز کردند.

 

بر اساس این گزارش، پس از حدود 3 ساعت این نوزاد دختر در میان شادمانی کادر خسته پزشکی و درمانی و مردم زلزله زده و نگران سرپل ذهاب به دنیا آمد.

 

تولد این نوزاد در شرایطی که حدود یک روز از زلزله مهیب سرپل ذهاب و مصیبت های وارده به مردم این سامان می گذرد، بارقه امیدی از نشاط و زندگی در میان زلزله زدگان ایجاد کرد.

 

تولد دختری در بیمارستان صحرایی شهر زلزله‌زده سرپل‌ذهاب +عکس

 

به گزارش مرکز لرزه نگاری کشوری، زمین لرزه ای به بزرگی 7.3 دهم ریشتر در ساعت 21 و 48 دقیقه و 16 ثانیه شامگاه یکشنبه استان های غربی کشورمان را لرزاند که تاکنون 430 کشته و 7 هزار و 156مصدوم داشته است.

 

مرکز وقوع این زمین لرزه استان کرمانشاه حوالی ازگله در طول جغرافیایی 45.9، عرض جغرافیایی 34.84 و عمق 11 کیلومتری زمین بوده است.

 

این زمین لرزه در پنج کیلومتری ازگله، 25 کیلومتری تازه آباد، 37 کیلومتری باینگان، 112 کیلومتری سنندج و 122 کیلومتری کرمانشاه روی داده است.

 

رکنا

 

تصویرها
تولد دختری در بیمارستان صحرایی شهر زلزله‌زده سرپل‌ذهاب +عکس
نمایش موجودیت‌ها