date_range سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷ access_time ۱۰:۱۳:۰۰ ق.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

حمایت چین از معاهده برجام

حمایت چین از معاهده برجام

یانگ سن در نشست هم‌اندیشی نمایندگان خارجی مقیم ایران و فعالان تجاری درخصوص فرصت‌های کسب و کار آتی ایران، اظهار داشت: بعد از خروج آمریکا از برجام و اینکه ایران نشان داد به همه تعهدات خود پاییند است همه امضاکنندگان دیگر، نشان دادند از برجام پشتیبانی می‌کنند.


سفیر چین در تهران گفت: چین به روشنی اعلام کرده است که از این معاهده(برجام) پشتیبانی خواهد کرد و درک مشترک درمورد آن دارد .

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، یانگ سن در نشست هم اندیشی نمایندگان خارجی مقیم ایران و فعالان تجاری در خصوص فرصت های کسب و کار آتی ایران، اظهار داشت: بعد از خروج آمریکا از برجام و اینکه ایران نشان داد به همه تعهدات خود پاییند است همه امضا کنندگان دیگر، نشان دادند از برجام پشتیبانی می کنند .

وی افزود: چین به روشنی اعلام کرده است که از این معاهده(برجام) پشتیبانی خواهد کرد و درک مشترک در مورد آن دارد .
سفیر چین در تهران اظهار امیدواری کرد که همه امضاکنندگان این معاهده با حسن نیت به تعهدات خود پاییند باشند .

سن افزود: شاید اختلافاتی در این زمینه وجود داشته باشد که این اختلافات باید از طریق مذاکره نه فشار برطرف شود .

وی در ادامه به روابط ایران و چین اشاره کرد و گفت: روابط این دو کشور به هزاران سال قبل و ارتباط از مسیر جاده ابریشم برمیگردد؛ جاده ابریشم فقط یک جاده نیست بلکه یک مسیر تبادل فرهنگی، مذهبی و تمدنی بوده است .

وی افزود: اکنون که دنیا به دهکده کوچکی تبدیل شده است، ما قصد داریم که جاده تاریخی ابریشم را زنده کنیم که ایران حلقه مهمی در این مسیر است .

  سن گفت: ملت ایران، شجاع و با استقامت است و ما معتقدیم با همبستگی این کشور می تواند به همه مشکلات فایق آید .

نمایش موجودیت‌ها