date_range یکشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷ access_time ۰۹:۴۳:۰۰ ق.ظ

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران: تدابیری برای بهبود وضعیت زاینده‌رود اندیشیده‌ایم

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران: تدابیری برای بهبود وضعیت زاینده‌رود اندیشیده‌ایم
منبع خبر: اصفهان امروز
دسته خبری: اقتصاد|انرژی

25 شهریور 1397, 09:43 / کد خبر:56633 مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران درخصوص آخرین وضعیت دریاچه ارومیه و زاینده‌رود گفت: شرایط برای این دو حوزه چندان مناسب نیست، اما تدابیر متعددی برای بهبود وضعیت اندیشیده شده است.

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران در خصوص آخرین وضعیت دریاچه ارومیه و زاینده‌رود گفت: شرایط برای این دو حوزه چندان مناسب نیست، اما تدابیر متعددی برای بهبود وضعیت اندیشیده شده است.

محمد حاج‌رسولی‌ها در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به وضعیت زاینده‌رود، اظهار کرد: امسال نتوانستیم توزیع آب کشاورزی در مناطق داشته باشیم و باید گفت که هشت درصد میزان مخازن کمتر شده است.

وی با بیان این‌که دریاچه ارومیه شرایطی همچون سال گذشته دارد، عنوان کرد: برای احیای این دریاچه کارگروه احیاء از مدت‌ها قبل ایجاد شده و 26 راهکار را برای رفع چالش‌های مربوط به این حوزه در نظر دارد.

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران افزود: هر کدام از دستگاه‌ها وظایف خاص خود را برعهده گرفته‌اند که وظیفه ما نیز رهاسازی آب از سد بوده که تاکنون انجام شده است.

حاج‌رسولیها تاکید کرد: در این بین کنترل مصرف و اصلاح الگوی کشت دو طرح زمان‌بر است که نیاز به برنامه‌ریزی طولانی‌مدت دارد و باید به طور ویژه به آن توجه شود.

چندی پیش عیسی کلانتری رئیس سازمان حفاظت محیط زیست صراحتا عنوان کرد پیگیری روزانه وضعیت دریاچه ارومیه یکی از مهم‌ترین خواسته‌های دکتر روحانی است.

نمایش موجودیت‌ها