date_range دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ access_time ۰۴:۰۳:۰۰ ب.ظ

مسئول حوزه‌های علمیه خواهران کشور: 40 هزار طلبه از حوزه‌های علمیه بانوان کشور فارغ‌التحصیل شده‌اند

مسئول حوزه‌های علمیه خواهران کشور: 40 هزار طلبه از حوزه‌های علمیه بانوان کشور فارغ‌التحصیل شده‌اند
منبع خبر: خبرگزاری مهر

اراک- مسئول حوزه‌های علمیه خواهران کشور گفت: تاکنون 40 هزار طلبه از حوزه‌های علمیه بانوان در سطح کشور فارغ‌التحصیل شده‌اند.

به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام عبدالکریم بهجت پور ظهر دوشنبه در مراسم معارفه مدیر حوزه‌های علمیه خواهران استان مرکزی در اراک اظهار داشت: از آغاز تحصیل بانوان در حوزه‌های علمیه خواهران سطح کشور تاکنون، ۴۰ هزار نفر از این حوزه‌های علمیه فارغ التحصیل شده اند و هم اکنون نیز ۶۲ هزار نفر در حوزه‌های علمیه خواهران کشور مشغول به تحصیل هستند.

مسئول حوزه‌های علمیه خواهران کشور افزود: بیش از دو دهه از راه اندازی هسته مرکزی حوزه‌های علمیه خواهران کشور می‌گذرد و طی این سال‌ها آمار حوزه‌های علمیه بانوان در سطح کشور مجموعاً به بیش از ۵۰۰ مدرسه علمیه رسیده است.

وی بیان کرد: در حال حاضر از مجموع ۵۰۰ حوزه علمیه خواهران کشور، ۴۱۲ مورد آموزش در سطح دوم حوزه علمیه را دنبال می‌کنند و ۵۵ مورد نیز در آموزش سطح سوم فعال هستند.

مسئول حوزه‌های علمیه خواهران کشور خاطر نشان ساخت: همچنین ۳۳ حوزه علمیه خواهران در کشور نیز آموزش‌های سطح چهار حوزه را ارائه می‌دهند.

بهجت پور تصریح کرد: طلاب حوزه علمیه نقش بسیار مهم و اثرگذاری در پیشبرد جامعه به سمت اخلاق و معنویت ایفا می‌کنند و به همین سبب بایستی به نحوی تعلیم داده شوند که توانایی این مهم و همچنین پاسخگویی به شبهات دینی و ابهامات را داشته باشند و اینکه پرسشگر و پژوهشگر باشند.

مسئول حوزه‌های علمیه خواهران کشور ادامه داد: در همین راستا می‌طلبد که مدارس علمیه در سراسر کشور پرورش چنین طلابی را در دستور کار قرار دهند تا بتوان از این ظرفیت مطلوب و اثرگذار برای ارتقای معنویات و دین مداری در جامعه بهره گرفت.

گفتنی است در این جلسه حجت الاسلام فاضل حسامی به عنوان سرپرست مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران استان مرکزی معرفی شد.

نمایش موجودیت‌ها