date_range سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ access_time ۰۴:۲۳:۰۰ ق.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

ریاض پیشنهاد قطر برای ایجاد ائتلاف امنیتی به سبک اروپا را رد کرد

ریاض پیشنهاد قطر برای ایجاد ائتلاف امنیتی به سبک اروپا را رد کرد
منبع خبر: خبرگزاری مهر

وزیر امور خارجه عربستان سعودی اعلام کرد ریاض به مشارکت در طرح پیشنهادی قطر پیرامون ایجاد یک ائتلاف امنیتی منطقه‌ای به سبک اتحادیه اروپا هیچ علاقه‌ای ندارد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، وزیر امور خارجه عربستان سعودی پیشنهاد قطر برای مشارکت در ائتلاف امنیتی منطقه ای همانند اتحادیه اروپا را رد کرد.

«عادل الجبیر» در کنفرانسی خبری در وین اتریش در اشاره به شورای همکاری خلیج فارس، گفت: ما یک ساختار این چنینی داریم. امیدواریم که قطری ها کار درستی انجام داده و حمایت از تروریسم را متوقف کنند.

وی  افزود: در صورتی که آنها این کار را انجام دهند به عنوان یک عضو در شورای همکاری مورد استقبال خواهند بود و در این صورت می توان برای بهبود امنیت همگی ما رو به جلو حرکت کرد.

گفتنی است که شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر روز جمعه گذشته گفته بود که کشورهای منطقه خاورمیانه باید اختلافات خود را کنار گذاشته و یک معاهده امنیتی به سبک اتحادیه اروپا منعقد کنند.

عربستان سعودی به همراه کشورهای امارات، بحرین و مصر در خلال هفت ماه گذشته با متهم کردن دوحه به حمایت از تروریسم روابط دیپلماتیک با قطر را قطع کرده اند.

نمایش موجودیت‌ها