date_range پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ access_time ۱۰:۵۷:۰۰ ق.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان خبر داد: هوای اصفهان به وضعیت خطرناک رسید/شاخص کیفی 454

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان خبر داد: هوای اصفهان به وضعیت خطرناک رسید/شاخص کیفی 454
منبع خبر: خبرگزاری مهر
دسته خبری: جامعه|محیط زیست

اصفهان - مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: هوای اصفهان صبح امروز با شاخص کیفی 454 به وضعیت خطرناک رسید.

منصور شیشه فروش در گفت و گو با خبرنگار مهر ، اظهار داشت: با توجه به پیش بینی‌های قبلی، با فعال شدن دوباره کانون‌های گردو غبار خارجی از استان سمنان و کانون‌های گرد و غبار درون استانی از مناطق شرقی چون اردستان، انارک نائین، سجزی، ریگ جن و استان سمنان، وزش باد باعث شد تا این گرد و غبار به سمت استان اصفهان سوق یابد.

وی افزود: آلودگی هوا و افزایش گرد و غبار در استان اصفهان زمینه کاهش میدان دید، افزایش غلظ ذرات معلق و کیفیت هوا را از شب گذشته فراهم کرد و با توجه به اینکه از ساعت چهار بامداد صبح امروز گرد و غبار به اصفهان رسید وضعیت کیفی هوای اصفهان بسیار ناسالم اعلام شد.

شیشه فروش بیان داشت: اکنون میانگین شاخص کیفی هوای اصفهان نسبت به صبح امروز از ۱۹۵ یعنی وضعیت ناسالم برای عموم مردم به ۴۵۴ رسیده است و هوای اصفهان در وضعیت بسیار خطرناک ثبت شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان بیان داشت: براساس اعلام مرکز پیش بینی هواشناسی استان، به سبب افزایش سرعت باد شرقی، پدیده باد، گردو خاک و کاهش دید از اواخر وقت روز گذشته تا پایان هفته جاری در نواحی شمال و شمال شرقی استان پیش بینی می‌شود.

وی ادامه داد: شرایط وقوع گرد و خاک در مرکز استان طی روزهای پنجشنبه و جمعه نیز وجود دارد.

گفتنی است شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

نمایش موجودیت‌ها