date_range سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۷ access_time ۰۲:۴۷:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

یک مقام مسئول مطرح کرد؛ کاهش مصرف آب در واحدهای تابعه ایمیدرو

یک مقام مسئول مطرح کرد؛ کاهش مصرف آب در واحدهای تابعه ایمیدرو
منبع خبر: خبرگزاری مهر
دسته خبری: اقتصاد|انرژی

مدیر بهداشت، ایمنی، محیط‌زیست و انرژی ایمیدرو گفت: با اجرای برنامه‌های صرفه‌جویی و بهینه‌سازی مصرف آب در واحدهای تابعه ایمیدرو، صرفه‌جویی قابل توجه در آب مصرفی ایجاد شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت؛ امیر ولد خانی، با بیان این مطلب، افزود: با اجرای طرح بازچرخانی پساب تصفیه شده بهداشتی در ۱۰ شرکت تابعه ایمیدرو حدود ۸۰۳ متر مکعب پساب تصفیه شده بهداشتی در روز صرفه جویی و به فرآیند تولید بازچرخانی می شود.

وی با اشاره به پروژه های در دست انجام در واحدهای تابعه این سازمان در زمینه تصفیه فاضلاب بهداشتی و فضای سبز در سال ۹۶ تصریح کرد: این پروژه ها شامل شبکه جمع آوری و انتقال فاضلاب و احداث و راه اندازی تصفیه خانه فاضلاب بهداشتی در مجتمع سنگ آهن فلات مرکزی، مجتمع سنگ آهن سنگان و مرکز تحقیقات و فرآوری مواد معدنی ایران، بهینه سازی و افزایش راندمان تصفیه تصفیه خانه فاضلاب بهداشتی در شرکت فولاد آذربایجان است.

ولدخانی افزود: بازیافت و بازچرخانی آب از باطله گل قرمز به فرآیند در شرکت آلومینای ایران، طرح جامع تصفیه فاضلاب در شرکت منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس، خرید، نصب و راه اندازی تیکنر در مجتمع طلای موته، ایجاد و توسعه ۴۴ هکتار فضای سبز و اجرای سیستم آبیاری قطره ای در مجتمع پتاس خور و بیابانک، عقد قرارداد با مشاور رتبه یک تحت عنوان بهینه سازی مصرف حامل های انرژی و آب در سازمان و واحدهای تابعه، از دیگر پروژه های در دست انجام است.

مدیر بهداشت، ایمنی، محیط زیست و انرژی ایمیدرو با بیان اینکه ایمیدرو ۵ اقدام برای اجرای برنامه های صرفه جویی و بهینه سازی مصرف آب انجام داده است، گفت: این اقدامات مشتمل بر پاشش مالچ معدنی بر روی جاده های دسترسی خاکی معادن تحت پوشش به منظور جلوگیری از انتشار گرد و غبار و کاهش مصرف آب و استفاده از سیستم های تصفیه فاضلاب صنعتی و بهداشتی و استفاده مجدد پساب تصفیه شده در فضای سبز و سایر مصارف غیر شرب است.

ولدخانی ادامه داد: همچنین استفاده از سیستم های آبیاری تحت فشار (قطره ای، بارانی و ...) در واحدهای تابعه به منظور آبیاری فضای سبز، آموزش کارکنان و فرهنگ سازی استفاده بهینه از منابع آب و نیز نصب و بهره گیری از تجهیزات مجهز به فن آوری های روز مانند شیرهای الکترونیکی از دیگر اقدامات صورت گرفته در این زمینه است.

به گفته مدیر بهداشت، ایمنی، محیط زیست و انرژی ایمیدرو در حوزه مدیریت منابع آب و بهینه سازی و کاهش مصرف، ۴ طرح پژوهشی و ۱۱ پایان نامه مورد حمایت قرار گرفت.

نمایش موجودیت‌ها