date_range شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ access_time ۰۸:۴۸:۰۰ ب.ظ

لیگ جهانی کاراته- دبی؛ کاراته‌کاهای ایران برای کسب هشت مدال مبارزه می‌کنند

لیگ جهانی کاراته- دبی؛ کاراته‌کاهای ایران برای کسب هشت مدال مبارزه می‌کنند
منبع خبر: خبرگزاری مهر
دسته خبری: ورزش|کاراته

پرونده دومین مرحله از رقابت‌های لیگ جهانی فردا یکشنبه 29 بهمن‌ماه در دبی بسته خواهد شد و هشت نماینده ایران برای کسب یک طلا و هفت برنز مبارزه می‌کنند.

به گزارش خبرنگار مهر ، در ادامه این رقابتها که با حضور۶۲۶ کاراته کا از ۷۵ کشور در دبی جریان دارد، امروز شنبه یک نماینده ایران راهی مبارزه نهایی شد و سه کاراته ایران برای کسب مدال برنز تلاش می کنند. 

کاراته کای وزن ۸۴- کیلوگرم کشورمان بعد از مدتها دوری از سکوی قهرمانی، همه رقبا را شکست داد و به دیدار نهایی راه یافت. علی فداکار کار خود را با برتری ۳ بر صفر مقابل «سارمن سینانی» از کانادا آغاز کرد و سپس «پناه عبداله علیف» از آذربایجان را ۴ بر یک پشت سر گذاشت.وی در سومین مبارزه مود «میگوئل آمانگوس» از آرژانتین را ۷ بر ۳ شکشت داد و در ادامه با برتری در قانون «سنشو» (امتیاز اول) برابر «ایوانکویچ» از کرواسی راهی نیمه نهایی شد و سپس در مبارزه با «والری چوبتار» دارنده مدال برنز جهان از اوکراین ۷ بر ۲ به پیروزی دست یافت و راهی مبارزه نهایی شد. 

در وزن ۶۸+ کیلوگرم بانوان حمیده عباسعلی با برتری مقابل «مریم ییلدیریم» از آلمان، «فابینه کوفمن» از سوئیس، «النی چاتریالدو» از یونان و شکست یک بر صفر مقبال «یوکوزا» از  ژاپن راهی گروه شانس مجدد شد و در مرحله نیز « سهیلا اواسماعیل» از  مصری را شکست داد و به دیدار رده بندی رفت.

در همین وزن محدثه آقایی در مبارزه نخست برابر «الکساندو استوبلوا» از بلغارستان را شکست داد و سپس «دومینیکا تاتاروا» از اسلواکی را از پیش رو برداشت. آقایی در دو مبارزه بعدی خود با برتری مقابل «عایشه محمد» از مصر و «ادا اتمور» از ترکیه راهی مبارزه نیمه نهایی شد و در این مرحله یک بر صفر نتیجه را به «لائوره فلورنتین» از  فرانسه واگذار کرد و راهی دیدار رده بندی شد.

فردا در روز پایانی این مسابقات نمایندگان کشورمان برای کسب یک مدال طلا و ۷ برنز به روی تاتامی خواهند رفت‌.علی فداکار در وزن ۸۴-  برای کسب مدال طلا به مصاف احمد المساری از مصر می رود.

علی اصغر آسیابری در وزن ۷۵- کیلو گرم علی اصغر اسیابری برای کسب نشان برنز «آرمان التیمور» از ترکیه را پیش رو دارد. امیررضا میرزایی در وزن ۶۷- کیلو گرم‌ برای کسب نشان برنز به مصاف«امیرعلی» از قزاقستان می رود. 

آویشن باقری در وزن ۵۵- کیلو گرم بانوان برای کسب نشان با رقیبی از مصر مبارزه می کند. حمیده عباسعلی و محدثه آقایی هم در وزن به ۶۸- کیلوگرم به ترتیب به مصاف «ماریا تورس» از اسپانیا «گوادولوپه کوئینتال» از مکزیک در دیدار رده بندی می روند. 

ضمن اینکه در در کاتای انفرادی هم ابوالفضل شهرجردی برای کسب مقام سوم با کاتاروی مراکشی دیدار خواهد کرد. در کاتای تیمی مردان هم نمایندگان کاراته ایران  با ترکیب «محمد رضا پورعماد، عباس حیاتی فر و علیرضا ابوالحسنی» برای کسب نشان برنز به مصاف تیم‌ مراکش خواهند رفت.

این دوره از مسابقات فردا با برکزاری دیدارهای رده بندی و نهایی به پایان می رسد. 

🔸در کاتای انفرادی هم ابوالفضل شهرجردی برای کسب مقام سوم با کاتاروی مراکشی دیدار خواهد کرد.

نمایش موجودیت‌ها