date_range سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ access_time ۰۳:۳۸:۰۰ ب.ظ

مدیرکل تعاون گلستان: کارآفرینی بهترین راه ایجاد اشتغال پایدار است

مدیرکل تعاون گلستان: کارآفرینی بهترین راه ایجاد اشتغال پایدار است
منبع خبر: خبرگزاری مهر
دسته خبری: اقتصاد|تحصیل

علی‌آبادکتول- مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان گلستان گفت: کارآفرینی بهترین راه ایجاد اشتغال پایدار است.

به گزارش خبرنگار مهر ، سعید مازندرانی ظهر سه شنبه در جمع دانشجویان مهندسی پزشکی دانشگاه آزاد علی آبادکتول اظهار کرد: کارآفرینی به معنای ایجاد فرصت، خلق ایده و پذیرفتن مسئولیت ریسک در ایجاد یک فرصت شغلی و یا بنگاه اقتصادی است.

وی با بیان این که کارآفرینی بهترین راه ایجاد اشتغال پایدار است، افزود: بالاترین سرمایه انسان سرمایه عمر است پس باید به دنبال روشی باشیم تا بتوانیم بهترین استفاده را از زمان و عمر خود داشته باشیم.

مازندرانی با اشاره به این که بیش ترین نرخ بیکاری فارغ التحصیلان در رشته های محیط زیست، کشاورزی، حقوق و کامپیوتر وجود دارد، تصریح کرد: در دنیا بیش از ۲۵ درصد از درآمدهای کشورها مربوط به بخش سلامت است و در کشور ما هم بیش از ۵۰ هزار میلیارد تومان گردش مالی در این حوزه انجام می شود و این فرصت بسیار مناسبی برای ایجاد اشتغال فارغ التحصیلان رشته های مرتبط با پزشکی از جمله مهندسی پزشکی فراهم می کند.

وی اضافه کرد: با تشکیل تیم های کاری، تشکیل تعاونی و اشتراک ایده ها و سرمایه ها می توان فرصت های شغلی فراوانی ایجاد کرد.

مازندرانی گفت: در سال ۵۱ مجموع کارکنان کشور ۹۰۰ هزار نفر بود و اکنون بیش از ۶ میلیون نفر کارمند دولت هستند و دیگر ظرفیتی برای  کار دولتی وجود ندارد و باید به سمت کارآفرینی حرکت کنیم.

وی بر گسترش فرهنگ خیران کارآفرین تاکید کرد و فعالیت افراد خیر در موضوع کارآفرینی را به عنوان خیر ماندگار عنوان کرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان خاطرنشان کرد: دولت برای حمایت از اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی طرح های مختلفی از جمله تسهیلات اشتغال روستایی، اشتغال فراگیر، طرح کارورزی، مشاغل خانگی و غیره را در حال اجرا دارد.

نمایش موجودیت‌ها