date_range یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ access_time ۰۵:۱۰:۰۰ ب.ظ

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست پلدختر مطرح کرد: تشدید پایش و کنترل زیستگاه‌های پلدختر در فصل زادآوری حیات‌وحش

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست پلدختر مطرح کرد: تشدید پایش و کنترل زیستگاه‌های پلدختر در فصل زادآوری حیات‌وحش
منبع خبر: خبرگزاری مهر
دسته خبری: جامعه|محیط زیست

پلدختر- رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست پلدختر از تشدید برخورد قانونی با متخلفان زیست‌محیطی و جلوگیری از شکار و صید در زیستگاه‌های این شهرستان خبر داد.

علی الشتری نژاد روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: نیروهای حفاظت محیط زیست استان لرستان و شهرستان پلدختر با توجه به فصل زاد آوری حیات وحش و آسیب پذیر بودن جانوران برای جلوگیری از تخلفات و تعدی به جانوران، زیستگاه‌های شهرستان را به طور شبانه‌روزی مورد پایش و کنترل قرار می‌دهد.

وی افزود: این نیروها با حضور مداوم در مناطق و زیستگاه‌های کوهستانی و صعب العبور شهرستان پلدختر از گونه‌های مختلف زیستی حفاظت و حمایت می‌کنند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست پلدختر گفت: از آنجایی که زون شهرستان دارای غنای مطلوب است اما برخی گونه‌ها بیشتر بر اثر بی مهری‌های بشری کاهش یافته‌اند که برای حفظ تنوع زیستی و ممانعت از انقراض و از بین رفتن بانک ژنی منطقه یگان حفاظت محیط زیست پلدختر با متخلفان در این زمینه برخورد می‌کند.

الشتری نژاد افزود: یگان حفاظت محیط زیست پلدختر با حضور در مناطق و زیستگاه‌ها از شکار و صید و هرگونه تخلف زیست محیطی جلوگیری به عمل آورده و با متخلفان برخورد قانونی می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: ممکن است همشهریان در طبیعت گردی با نوزادان جانوران برخورد کنند، از آنجایی که والدین آنها از دور مراقب هستند توصیه می‌شود از دست زدن، بغل کردن، جابجایی و انتقال نوزادان خودداری کنند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست پلدختر از مردم خواست در طبیعت هنگام مشاهده نوزادان جانوران بدون بر هم زدن آرامش محیط پیرامون، جهت پیوستن آنها به والدین خود محل را ترک کنند.

نمایش موجودیت‌ها