date_range چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ access_time ۱۱:۴۵:۰۰ ب.ظ

معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی: ورودی‌های بیرجند زیبنده نیست/ضرورت توجه به زیباسازی شهری

معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی: ورودی‌های بیرجند زیبنده نیست/ضرورت توجه به زیباسازی شهری
منبع خبر: خبرگزاری مهر

بیرجند- معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی گفت: ورودی‌های بیرجند زیبنده شهری فرهنگی نیست.

به گزارش خبرنگار مهر ، مرتضی عربی ظهر چهارشنبه در ستاد خدمات سفرهای نوروزی بیرجند بیان کرد: ورودی های بیرجند زیبنده شهری فرهنگی نیست.

وی با تاکید بر اینکه باید ورودی های شهر بیرجند مورد بررسی قرار گیرند، افزود: همچنین فضای شهری باید به عنوان نقطه  گردشگری زیباسازی شود.

عربی با بیان این که باید داشته های شهری را به محصول گردشگری تبدیل کنیم، اظهار کرد: باید بهترین فضاهای گردشگری را برای مسافران مهیا کنیم.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی بیان کرد: اجرای برنامه های موسیقی محلی می تواند یک فرصت برای جذب گردشگر باشد که باید به این موضوع توجه داشته باشیم.

وی اظهار کرد: خوشبختانه خراسان جنوبی سال گذشته رتبه دوم در بحث ارزیابی ۱۰ شاخص خدمات گردشگری و سفر در کشور را کسب کرد.

رئیس میراث فرهنگی و گردشگری بیرجند هم در این جلسه بیان کرد: طی سال جاری ۲۰ مورد تقاضای ایجاد تاسیسات گردشگری در بیرجند داشتیم.

حسنعلی فولادی با اشاره به جاذبه های تاریخی و فرهنگی شهرستان بیرجند بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۴۲ هزار و ۸۶ نفر از جاذبه های تاریخی و ۲۸ هزار و ۷۴ نفر از جاذبه های طبیعی بازدید کردند.

وی با بیان اینکه همچنین از ابتدای سال جاری تاکنون  ۳۲ هزار نفر در مجتمع های خدماتی بیرجند اسکان یافتند، افزود: شهرستان بیرجند ظرفیت های گردشگری زیادی داشته که باید زیرساخت های جذب گردشگران در آن مهیا باشد.

فولادی با اشاره به پروژه های نیمه تمام گردشگری در بیرجند بیان کرد: در ۱۰ ماهه گذشته۳۰۰ میلیون تومان در راستای پروژه های نیمه تمام تسهیلات به واحدهای گردشگری بیرجند پرداخت کردیم.

وی ادامه داد: همچنین طی این مدت ۱۹۰ مورد بازرسی مشترک از ۴۰ واحد گردشگری بیرجند داشتیم و اقامتگاه بوم گردی خانه پدری خراشاد را به بهره برداری رساندیم.

کارشناس پشتیبانی فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی بیرجند هم در این جلسه بیان کرد: حضور گردشگران باعث معرفی ظرفیت های فرهنگی، تاریخی و اقتصادی استان بوده و باید این امر را مورد توجه قرار دهیم.

مرتضی میربیان کرد: هر ساله همزمان با فرا رسیدن تعطیلات نوروزی، روحانی در پایانه های مسافربری و ورودی شهر مستقر شده و به بیان مسائل دینی می پردازد.

وی برگزاری نمایشگاه کتاب، برگزاری مسابقات نقاشی در پایانه های مسافربری برای کودکان و اعزام روحانی مستقر به مساجد داخل پارک ها را از دیگر اقدامات در تعطیلات نوروزی عنوان کرد.

نمایش موجودیت‌ها