date_range چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ access_time ۰۴:۳۹:۰۰ ب.ظ

رئیس‌کل دادگستری اردبیل: توسعه مباحث فرهنگی در دستگاه قضایی ضروری است

رئیس‌کل دادگستری اردبیل: توسعه مباحث فرهنگی در دستگاه قضایی ضروری است
منبع خبر: خبرگزاری مهر

اردبیل - رئیس‌کل دادگستری استان اردبیل گفت: توسعه مباحث فرهنگی در دستگاه قضایی موضوعی حیاتی و ضروری است.

به گزارش خبرگزاری مهر ، به نقل از دادگستری اردبیل، ناصر عتباتی ظهر چهارشنبه در شورای فرهنگی دادگستری استان اردبیل عنوان کرد: ضرورت تقویت و توسعه مباحث فرهنگی در دستگاه قضایی به عنوان یکی از مجموعه‌هایی که بیشترین آمار مراجعین را دارد در حوزه‌های مختلف چه در خصوص مراجعین و چه در بین کارکنان تشکیلات قضایی بیش از پیش مهم و حیاتی است.

وی یادآور شد: ورود جدی، عمیق و تاثیر گذار به مباحث فرهنگی در راستای ترویج ارزش‌های اخلاقی و اسلامی و احترام به ارباب رجوع و تسهیل در امور از برنامه‌هایی است که باید در اولویت‌ کاری معاونت فرهنگی دادگستری قرار گیرد.

عتباتی ادامه داد: به هر اندازه در مباحث فرهنگی بتوانیم به صورت فعال و کاربردی عمل نماییم به همان میزان در رسیدن به نتایج و دست یابی به هدف گذاری‌ها موفق خواهیم شد.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل یادآور شد: ویژگی‌های متفاوت افراد، سلیقه‌ها، خصلت‌ها و روحیات متفاوت افراد ایجاب می‌کند تا کارگزاران فرهنگی با درک و فهم روشن از اقتضائات جامعه با به کارگیری فن آوری‌های نوین و به کاربستن خلاقیت، ابتکار و ابداع روش‌های نوین در مسیر ترویج و توسعه مباحث فرهنگی گام بردارند.

عتباتی با اشاره به اینکه فعالیت در این عرصه شامل دو بخش انجام امورات ابلاغی و انعکاس آن به مرکز و نیز انجام امور ابداعی و اجرایی در مر کز استان است، افزود: در انجام امور استانی باید همکاری، تعامل و همکاری نزدیکی با نهادها و دستگاه‌های فرهنگی در استان وجود داشته باشد و از ظرفیت این نهادها در اجرای برنامه‌های فرهنگی به نحو مطلوب استفاده شود.

وی ادامه داد: برگزاری برنامه‌های آموزش تخصصی فرهنگی برای کارکنان و مراجعین، ایده‌پردازی و نهادینه کردن مباحث فرهنگی باید در اولویت قرار گیرد.

نمایش موجودیت‌ها