date_range پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ access_time ۱۲:۵۴:۰۰ ب.ظ

رئیس بنیاد مستضعفان کشور خبر داد: واگذاری 66 هزار فقره سند املاک علوی طی 4 ساله گذشته در کشور

رئیس بنیاد مستضعفان کشور خبر داد: واگذاری 66 هزار فقره سند املاک علوی طی 4 ساله گذشته در کشور
منبع خبر: خبرگزاری مهر

رودسر- رئیس بنیاد مستضعفان کشور با اشاره به واگذاری هزار و 200 فقره سند املاک علوی در روستاهای کلاچای شهرستان رودسر، گفت: طی چهار سال گذشته 66 هزار فقره سند املاک علوی به مردم داده شده است.

به گزارش خبرنگار مهر ، محمد سعیدی کیا شامگاه چهارشنبه در مراسم اهدا و واگذاری هزار و ۲۰۰ سند املاک علوی مربوط به روستاهای گاوماست، باغدشت واجارگاه بخش کلاچای شهرستان رودسر، اظهار کرد: در سال جاری از طریق یکی از بانک های عامل ۲۵ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال برای هر استان در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به پتانسیل استان گیلان در این حوزه، افزود: انتظار می رود در استان گیلان از این فرصت در راستای ایجاد اشتغال در سطح روستاها بهره برداری لازم شود.

رئیس بنیاد مستضعفان کشور در ادامه به جذب اعتبارات توسط استان ها اشاره و خاطرنشان کرد: متاسفانه استان گیلان طی سال های گذشته به رغم تلاش های انجام شده موفق به جذب همه اعتبارت نشده است.

وی همچنین با بیان اینکه تاکنون از طریق هزار و ۹۰۰ طرح در سطح روستاها مصوب شده است، تصریح کرد: از این تعداد هزار و ۳۰۰ طرح تصویب و تسهیلات دریافت کرده اند که از این تعداد ۵۰۰ طرح نیز به بهره برداری رسیده است.

سعیدی کیا با تاکید برلزوم مشارکت مردم در اجرای طرح ها، یادآورشد: تنها با پرداخت تسهیلات و وجود پول نقد نمی توان زمینه های توسعه و آبادانی کشور در بخش ها مختلف را فراهم کرد بلکه نیازمند مشارکت مردم در صحنه هستیم.

وی با اشاره به اهدا و واگذاری هزار و ۲۰۰ فقره سند املاک علوی در روستاهای بخش کلاچای شهرستان رودسر، افزود: طی چهار سال گذشته بیش از ۶۶ هزار فقره سند املاک علوی هبه شده است.

رئیس بنیاد مستضعفان کشور همچنین با بیان اینکه این تعداد در ۱۴ استان کشور بوده است، افزود: ارزش این میزان املاک ۱۵۰ میلیارد تومان بوده که ۹۹ درصد آن رایگان هبه شده است.

نمایش موجودیت‌ها