date_range پنجشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۲:۱۵:۰۰ ب.ظ

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان‌شرقی هشدار داد: شهروندان فریب پیامک‌های با نام بیمه سلامت را نخورند

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان‌شرقی هشدار داد: شهروندان فریب پیامک‌های با نام بیمه سلامت را نخورند
منبع خبر: خبرگزاری مهر

تبریز- مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان‌شرقی گفت: شهروندان فریب پیامک‌های با نام بیمه سلامت را نخورند.

به گزارش خبرنگار مهر ، وحید مجیدی ظهر امروز در جمع خبرنگاران به عموم شهروندان و بیمه شدگان هشدار داد پیامک هایی که با عنوان بیمه سلامت به شهروندان ارسال می شود مورد تایید نبوده و هیچ ارتباطی با اداره کل بیمه سلامت ندارد و شهروندان فریب این پیامک ها را نخورند .

مجیدی گفت: برخی افراد مخصوصا در شهرستان های هریس، اهر و اسکو از نام بیمه سلامت سوء استفاده کرده و به شهروندان پیامک فرستاده و تماس گرفته و عنوان می کنند با تهیه دفترچه های بیمه سلامت از خدمات تخفیفی بهره مند شوید در حالی که این افراد هیچگونه مجوزی از بیمه ندارند .

وی افزود: عموم مردم و بیمه شدگان باید هوشیار بوده و این نوع موارد را با سامانه ۱۶۶۶ اطلاع دهند تا جلوی هرگونه کلاهبرداری و سوء استفاده ها گرفته شود .

مجیدی در ادامه با اشاره به آمار بیمه شدگان استان گفت: دو میلیون و ۱۵۰هزار نفر بیمه شده بیمه سلامت در استان وجود دارد که این آمار براساس قانون مصوب برنامه ششم توسعه که هر فرد ایرانی باید یک دفترچه داشته باشد کاهش یافته است. بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی اگر یک فرد بیمه همپوشانی داشته باشد به این معنا که دارای دفترچه بیمه سلامت و تامین اجتماعی باشد باید بیمه سلامت خود را حذف کند و اگر دارای بیمه سلامت و بیمه روستایی باشد طبق این مصوبه باید بیمه روستایی و عشایری خود را حذف کند .

وی افزود: از این تعداد یک میلیون و ۱۵۰هزار بیمه شده متعلق به بیمه روستایی و عشایری بود که کاهش یافته است .

مدیر کل بیمه سلامت با اشاره به مطالبات و بدهی های بیمه سلامت با موسسات و دانشگاه ها اطهارداشت: طی ۵ماه گذشته مطالبات دانشگاه ها پرداخت شده و ۷۰۰میلیارد ریال مطالبات موسسات هفته اینده پرداخت می گردد .

و در مورد مطالبات داروخانه ها نیز فقط اسفند ماه سال گذشته را بدهی داریم ولی در مورد مطالبات امسال به روز بوده و همه ماه ها پرداخت شده است .

وی با اشاره به اعمال محدودیت ها در مورد انجام MRi در مراکز درمانی افزود: طبق بخشنامه جدید یک بیمار و یک پزشک نمی تواند از یک قسمت بدن در کمتر از ۶ماه دوبار MRi انجام دهد و با مقایسه اماری می توان گفت در سه ماهه تابستان تیر تا شهریور ماه سال گذشته ۱۹هزار فقره MRi در استان انجام شده بود که بر اساس این بخشنامه در سه ماهه تابستان امسال این آمار به ۹هزار و ۸۰۰ فقره کاهش یافته است .

وی با اشاره به مراکزی که قرارداد خود را با بیمه سلامت قطع کرده اند گفت: مرکز چشم پزشکی مهر و حکیمان نور قرارداهای خود را به صورت یک طرفه با بیمه سلامت قطع کرده اند و دلایل و توجیه های انان برای ما قابل قبول نیست و انها را به مراجع قضایی معرفی شده اند چرا که احساس می کنیم رفتار خوبی با بیمه شدگان صورت نمی گیرد.

نمایش موجودیت‌ها