date_range پنجشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸ access_time ۱۱:۱۱:۰۰ ق.ظ

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان: مسابقات قرآن کریم اوقاف با حضور 210 نفر در استان سمنان آغاز شد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان: مسابقات قرآن کریم اوقاف با حضور 210 نفر در استان سمنان آغاز شد
منبع خبر: خبرگزاری مهر
دسته خبری: فرهنگ و هنر|آیین

سمنان - مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: پس از پایان مرحله شهرستانی، مرحله استانی چهل و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم از امروز با حضور 210 نفر در سمنان آغاز شده است.

به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام عبدالله واحدی صبح پنج شنبه در مراسم افتتاحیه مسابقات قرآن کریم اوقاف استان سمنان به میزبانی اوقاف سمنان ضمن بیان اینکه پس از پایان مرحله شهرستانی، مرحله استانی چهل و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم از امروز در سمنان آغاز شده است، تاکید کرد: ۲۱۰ شرکت کننده از اقصی نقاط استان در دو بخش شفاهی و کتبی و در دو حوزه امتحانی با هم به رقابت می پردازند.

وی با بیان اینکه شرکت کنندگان در این مرحله، برگزیدگان مسابقات شهرستانی قرآن اوقاف هستند که از ۲۱ تا سی ام خرداد ماه ۹۸ با هم به رقابت پرداختند، افزود: نفرات برتر رشته‌های مختلف مسابقات استانی، به رقابت‌های کشوری راه خواهند یافت.

مدیرکل اوقاف استان سمنان با بیان اینکه ۱۴۸ نفر در بخش رقابت‌های شفاهی با هم رقابت می‌کنند، گفت: مسابقات شفاهی در رشته‌های قرائت، مفاهیم، ترتیل و حفظ و در دو بخش خواهران و برادران خواهد بود همچنین محل برگزاری آزمون شفاهی خواهران در امامزاده علی بن جعفر (ع) و برادران در امامزاده یحیی (ع) است.

واحدی با بیان اینکه مرحله نهایی این مسابقات شامگاه پنج شنبه در امامزاده یحیی (ع) سمنان برگزار می شود، بیان کرد: آزمون کتبی نیز با حضور ۶۲ نفر در بخش‌های تفسیر، مفاهیم، نهج البلاغه و… با هم رقابت می‌کنند و از سوی دیگر داوطلبان رشته حفظ نیز در رشته‌های حفظ پنج، ۱۰و ۲۰ جزء و کل با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

نمایش موجودیت‌ها