date_range پنجشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸ access_time ۰۱:۲۳:۰۰ ب.ظ

رئیس حوزه هنری کردستان: مظلومیت شهدای کردستان در قالب زبان هنر باید به تصویر کشیده شود

رئیس حوزه هنری کردستان: مظلومیت شهدای کردستان در قالب زبان هنر باید به تصویر کشیده شود
منبع خبر: خبرگزاری مهر
دسته خبری: فرهنگ و هنر|آیین

سنندج - رئیس حوزه هنری استان کردستان گفت: مظلومیت شهدای کردستان می‌تواند در قالب زبان هنر بسیار اثرگذارتر به تصویر کشیده شود.

به گزارش خبرنگار مهر ، امین مرادی پیش از ظهر پنجشنبه در نشست شورای راهبردی همایش ملی نکوداشت شهید حاج ماموستا محمد شیخ الاسلام، اظهار داشت: این همایش سرآغاز راهی است که با استفاده از زبان هنر در خصوص زندگی نامه شهدای مظلوم کردستان مانن شهید شیخ الاسلام تولید محتوا کرد.

وی به سخنرانی مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای ستاد کنگره ۵۴۰۰ شهید کردستان اشاره کرد و افزود: معظم له در این دیدار به خوبی ابعاد شخصیتی شهید شیخ الاسلام را بیین کردند و این نشان از جایگاه والی این شهید است.

رئیس حوزه هنری استان کردستان ادامه داد: نخستین همایش نکوداشت ماموستا محمد شیخ الاسلام و به تعبیر رهبری شهید مظلوم کردستان با هدف بررسی آثار، دیدگاه ها، شخصیت و زندگی این شهید برگزار می شود.

مرادی یادآور شد: این نهاد در راستای عمل به منویات و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی و با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اقدام به برگزاری این همایش کرده است.

وی بیان کرد: الگوسازی برای نسل جوان با معرفی شخصیت‌های برتر دینی، علمی، فرهنگی و انقلابی جهان اسلام از دیگر اهداف برگزاری نخستین همایش نکوداشت شهید حاج ماموستا محمد شیخ الاسلام نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری است.

رئیس حوزه هنری استان کردستان گفت: همچنین حوزه هنری در زمینه ادبیات پایداری برنامه‌محوری خود را بر پایه شب خاطره و همچنین ثبت و ضبط ایثارگری شهدا در دفاع مقدس قرار داده است و تا کنون ۱۵ مورد شب خاطره شهدا از سوی حوزه هنری برگزار شده است.

نمایش موجودیت‌ها