date_range چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ access_time ۰۸:۱۴:۰۰ ق.ظ

در سفر معاون امور علمی، فرهنگی سازمان برنامه و بودجه کشور؛ 230 میلیارد تومان اعتباربه کردستان اختصاص داده شد

در سفر معاون امور علمی، فرهنگی سازمان برنامه و بودجه کشور؛ 230 میلیارد تومان اعتباربه کردستان اختصاص داده شد
منبع خبر: خبرگزاری مهر
دسته خبری: فرهنگ و هنر|دولت

سنندج- استاندار کردستان از اختصاص 230 میلیارد تومان اعتبار به بخش‌های مختلف فرهنگی، هنری و ورزشی در سفر معاون امور علمی، فرهنگی سازمان برنامه و بودجه کشور به این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگارمهر، بهمن مرادنیا شامگاه سه شنبه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان که با حضور معاون امور علمی، فرهنگی سازمان برنامه و بودجه کشور و جمع دیگری از مسئولان کشوری و استانی در سالن شهدای دولت استانداری تشکیل شد، گفت: در سفر این مسئولان کشوری به استان ۲۳۰ میلیارد تومان اعتبار به بخش های مختلف فرهنگی، هنری و ورزشی استان اختصاص داده شد.

وی عنوان کرد: این مسئولان کشوری در طول سفر خود از پروژه های مختلفی دراستان که سال ها است نیمه تمام مانده، بازدید کردند و اعتباراتی به آنها اختصاص دادند تا اکثر آنها در سال آینده و پایان سال جاری به بهره برداری برسند.

وی با اشاره به اینکه کردستان دارای جوانانی مستعد و تلاشگر است، بیان کرد: کولبری نماد تلاش و مشقت و سختی مردمان این دیار است که از نابرابری های موجود در توسعه استان رنج می بردند.

استاندار کردستان ادامه داد: با اراده مدیران دولت تدبیر وامید و اجرای طرح های تاثیرگذار این نابرابری ها برطرف خواهد شد.

مرادنیا سفر مسئولان ارشد کشوری به استان را دمیدن هوای تازه و ازبین برنده یاس وناامیدی  خواند و اضافه کرد: این استان دارای نیروی انسانی، آب و خاک فراوان است ولی متاسفانه زیرساخت های مناسب در هیچ کدام از بخش های آن وجودندارد.

وی ادامه داد: انتظار داریم عنایت ویژه نسبت به حوزه آب استان که می تواند کشاورزی منطقه را متحول کند و همچنین حوزه راه و راه آهن که دولت وعده به صدادرآمدن سوت قطار در این استان را تاپایان عمر دولت دوازدهم به مردم کردستان داده است، شود.

وی بیان کرد: توسعه کردستان امری دست یافتنی است و تحقق آن نیازمند همت و اراده مدیران کشوری و استانی است.

نمایش موجودیت‌ها