date_range شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ access_time ۱۱:۳۹:۰۰ ق.ظ

طی یک سال گذشته انجام شد؛ پرداخت یک‌میلیارد ریال به تشکل‌های مجری طرح‌های قرآنی خراسان‌جنوبی

طی یک سال گذشته انجام شد؛ پرداخت یک‌میلیارد ریال به تشکل‌های مجری طرح‌های قرآنی خراسان‌جنوبی
منبع خبر: خبرگزاری مهر
دسته خبری: فرهنگ و هنر|آیین

بیرجند- مدیرعامل اتحادیه موسسات و تشکل‌های مردمی قرآن و عترت خراسان‌جنوبی از پرداخت یک‌میلیارد ریال اعتبار به موسسات و تشکل‌های قرآنی مجری طرح‌های قرآنی استان طی سال گذشته خبر داد.

محمد الهی در گفت‌وگو  با خبرنگار مهر با اشاره به اقدامات یک ساله اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های مردمی فرهنگی قرآن و عترت خراسان جنوبی بیان کرد: معافیت بدون قید و شرط کلیه مؤسسات قرآنی استان از پرداخت مالیات یکی از مهم‌ترین برنامه‌های انجام‌شده است.

وی تلاش در جهت تشکیل اتحادیه مدغم کشوری و شرکت در جلسات هماهنگی کشوری را از دیگر اقدامات ارزنده دانست و افزود: پیگیری ثبت تغییرات اتحادیه مدغم که دومین اتحادیه از جهت ثبت و اولین اتحادیه کشور ازلحاظ کامل بودن مراحل ثبت تغییرات بوده، از دیگر اقدامات اجرایی مهم برای استان است .

الهی پرداخت قریب به یک میلیارد ریال به مؤسسات و تشکل‌های قرآنی مجری طرح‌های قرآنی در سه نوبت، برگزاری دوره سه روزه مدیریت و فعالیت‌های قرآنی،  تهیه قرآن به خط بریل برای روشندلان، پیگیری برای تهیه ساختمان و امکانات اداری برای اتحادیه استان را از دیگر اقدامات انجام شده دانست.

وی از راه‌اندازی صندوق قرض‌الحسنه مؤسسات  و تشکل‌های قرآنی خبر داد و افزود: به‌زودی با واریز اعتبار کشوری، به تشکل‌های قرآنی متقاضی و دارای شرایط دریافت وام بین پنج تا۱۰ میلیون تومان  داده می شود.

مدیرعامل اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های مردمی قرآن و عترت خراسان جنوبی بیان کرد: یک میلیارد ریال اعتبار به مؤسسات و تشکل‌های قرآنی مجری طرح‌های قرآنی استان طی سال گذشته پرداخت شده است.

الهی اظهار کرد: تقدیر از خیرین قرآنی استان، مکاتبه با مسئولان کشوری و استانی جهت دریافت اعتبارات مالی برای مؤسسات و تشکل‌های قرآنی استان و پیگیری برای بخشودگی هزینه آب، برق، گاز موسسه‌های قرآنی از دیگر اقدامات یک ساله است.

نمایش موجودیت‌ها