date_range دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ access_time ۰۷:۳۲:۰۰ ب.ظ

فرمانده انتظامی خمین: شهرستان خمین با کمبود کمپ ترک اعتیاد مواجه است

فرمانده انتظامی خمین: شهرستان خمین با کمبود کمپ ترک اعتیاد مواجه است
منبع خبر: خبرگزاری مهر

خمین- فرمانده انتظامی شهرستان خمین گفت: در حال حاضر شهرستان خمین با کمبود کمپ ترک اعتیاد مواجه بوده و نیاز است زمینه احداث کمپ‌های دولتی در این شهرستان فراهم شود.

به گزارش خبرنگار مهر ، عزیز عزیزی روز دوشنبه در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان خمین، اظهار کرد: آسیب جدی در حوزه مبارزه با مواد مخدر در شهرستان خمین، سابقه کشت ماده مخدر گل یا شاه دانه در این شهرستان است که نیازمند برخورد قاطع است.

فرمانده انتظامی شهرستان خمین بیان کرد: ماده مخدر گل که اخیرا به صورت اصلاح شده در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد، اثرات تخریبی بسیار بر مغز و سیستم جسمی وارد می کند که نگران کننده است.

عزیزی ادامه داد: با توجه به اقدامات مقابله ای که در حوزه مبارزه با مواد مخدر انجام گرفته، تاکنون ۱۲۰۰ شاخه از گیاه شاهدانه و ۱۱۳ کیلوگرم انواع مواد مخدر گراس در شهرستان خمین کشف و ضبط شده است.

وی خاطر نشان کرد: کمپ های ترک اعتیاد که در سطح شهرستان وجود دارد خصوصی هستند و خانواده افراد معتاد به دلیل وضعیت اقتصادی نامناسب قادر به حمایت مالی فرد معتاد در این کمپ ها نیستند به همین سبب حضور معتادان داوطلب برای درمان در این کمپ ها بسیار کم است.

فرمانده انتظامی شهرستان خمین بیان کرد: نیاز است تا کمپ های ترک اعتیاد دولتی در این شهرستان احداث و همچنین سهمیه حضور معتادان شهرستان خمین در کمپ های اراک افزایش یابد.

عزیزی ادامه داد: برنامه ریزی و ارایه راهکارهای مناسب در راستای حمایت و صیانت از  معتادان بهبود یافته بعد از گذراندن طول دوره درمان در کمپ ها نیز ضروری است، چراکه بعد از این دوره به دلیل مشکلات بیکاری این افراد و فقر اقتصادی، امکان گرایش مجدد به سمت اعتیاد و خرید و فروش مواد مخدر در معتادان بهبود یافته وجود دارد.

نمایش موجودیت‌ها