date_range شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ access_time ۱۰:۴۹:۰۰ ق.ظ

رئیس تعاون روستایی گرمسار: قیمت خرید توافقی پنبه در گرمسار و آرادان 6150 تومان اعلام شد

رئیس تعاون روستایی گرمسار: قیمت خرید توافقی پنبه در گرمسار و آرادان 6150 تومان اعلام شد
منبع خبر: خبرگزاری مهر

گرمسار - رئیس تعاون روستایی گرمسار با بیان اینکه هزار و 400 هکتار زمین در غرب استان سمنان زیرکشت پنبه است، گفت: قیمت خرید توافقی این محصول در گرمسار و آرادان شش هزار و 150 تومان اعلام شد.

به گزارش خبرنگار مهر ، محمدرضا قربانی نیا صبح شنبه در گفتگو با خبرنگاران به میزبانی تعاون روستایی گرمسار ضمن بیان اینکه قیمت خرید توافقی پنبه در گرمسار و آرادان شش هزار و ۱۵۰ تومان اعلام شد، ابراز داشت: این اقدام در راستای تحقق بخشی به شعار سال و حمایت از تولیدکنندگان و کوتاه کردن دست دلالان این بخش صورت گرفته است.

وی بابیان اینکه قیمت اعلام‌شده قابل‌افزایش خواهد بود، اضافه کرد: خرید توافقی پنبه که با مشارکت تعاونی روستایی شهرستان انجام می‌شود و باعث تنظیم و تثبیت قیمت این محصول در بازار خواهد شد.

رئیس تعاون روستایی گرمسار در پاسخ به این پرسش که سال گذشته چه میزان پنبه از کشاورزان خریداری‌شده است، ابراز داشت: سال گذشته میزان وش پنبه خریداری‌شده در گرمسار و آرادان ۵۲۱ تن بود که امیدواریم امسال نیز همین میزان پنبه خریداری شود.

قربانی نیا بابیان اینکه برای امسال پیش‌بینی همین میزان خرید دور از انتظار نخواهد بود، تصریح کرد: ارزش پنبه خریداری‌شده از کشاورزان گرمساری و آرادانی سال گذشته ۱۶ میلیارد و ۷۳۴ میلیون ریال را شامل می‌شود.

وی بابیان اینکه یک هزار و ۴۰۰ هکتار زمین در گرمسار و آرادان زیر کشت پنبه قرار دارد، اضافه کرد: با توجه به سطح پنبه‌کاری در این دو شهرستان طبق برآوردها سه هزار و ۵۰۰ تن محصول امسال جمع‌آوری خواهد شد.

نمایش موجودیت‌ها