date_range شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ access_time ۰۳:۰۱:۰۰ ب.ظ

معاون بنیاد شهید به مهر خبر داد ماموریت آموزشی فرزندان شهدا هنوز حل نشده است

معاون بنیاد شهید به مهر خبر داد ماموریت آموزشی فرزندان شهدا هنوز حل نشده است
منبع خبر: خبرگزاری مهر

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید درباره آخرین وضعیت ماموریت آموزشی فرزندان شهدا و ایثارگران بالای 25 درصد گفت: متاسفانه با وجود پیگیری‌های بنیاد شهید این موضوع هنوز به نتیجه نرسیده است.

محمود پاکدل معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص آخرین وضعیت ماموریت آموزشی فرزندان شهدا و ایثارگران گفت: متاسفانه فرزندان شهدا و ایثارگران بالای ۲۵ درصد با رای هیئت عمومی دیوان عدالت اداری از مزایای ماموریت آموزشی محروم شدند.

وی افزود: برای ابطال این رای و بهره مندی این افراد از مزایای ماموریت آموزشی نیاز به تغییر قانون داریم.

پاکدل تصریح کرد: معاونت حقوقی و مجلس بنیاد شهید پیگیر این موضوع هستند اما متاسفانه حل این مشکل هنوز به هیچ نتیجه‌ای نرسیده است.

به گزارش مهر، بند ۹ آئین نامه ساماندهی و اشتغال فرزندان شاهد و جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر مصوب اسفند سال ۸۸ مقرر می‌دارد، مقررات حاکم بر ماموریت آموزشی جانبازان در مورد فرزندان شاهد و جانباز نیز لازم‌الاجرا است.

طبق این ماده فرزندان شاهد و ایثارگران ۲۵ درصد به بالا می‌توانند با استفاده از این امتیاز، همزمان با اشتغال به تحصیل ادامه داده و تحصیل آن‌ها ماموریت آموزشی محسوب شده و سازمان مربوط نیز موظف به پرداخت هزینه‌های تحصیلی این افراد است.

اما مرداد ماه سال ۹۶ سازمان بازرسی کل کشور نسبت به بند ۹ این آئین نامه اعتراض و درخواست ابطال آن را از دیوان عدالت اداری کرد.

بر همین اساس دیوان عدالت اداری نیز مرداد سال ۹۷ حکم به ابطال بند ۹ آئین نامه مذکور کرده و فرزندان ایثارگران ۲۵ به بالا مشمول بهره مندی از مزایای ماموریت آموزشی ایثارگران نشدند.

نمایش موجودیت‌ها