date_range سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ access_time ۱۱:۵۷:۰۰ ق.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

در گفتگو با مهر مطرح شد: آماده‌سازی آسیایی دلیل غیبت سرمربی تیروکمان در مسابقات جهانی است!

در گفتگو با مهر مطرح شد: آماده‌سازی آسیایی دلیل غیبت سرمربی تیروکمان در مسابقات جهانی است!
منبع خبر: خبرگزاری مهر
دسته خبری: ورزش|تیراندازی

به گفته سخنگوی فدراسیون تیروکمان، سرمربی کره‌ای تیم ملی به دلیل آماده‌سازی کمانداران برای رویدادهای آسیایی در ترکیب کادرفنی تیم اعزامی به مسابقات جهانی قرار نگرفته است!

به گزارش خبرنگار مهر ، تیم ملی تیروکمان ایران به منظور حضور در مسابقات داخل سالن قهرمانی جهان بامداد امروز سه شنبه عازم یانکتون آمریکا شد. این تیم با ترکیبی متشکل از۹ کماندار ریکرو و کامپوند در دو دو رده سنی بزرگسالان و جوانان در این دوره مسابقات جهانی شرکت خواهد. بهزاد پاکزاد (مربی کامپوند) تنها مربی اعزامی با این تیم ۹ نفره است در حالیکه «پارک میوک وون» سرمربی کره ای تیم ملی تیروکمان در تهران حضور دارد!

«دلیل غیبت سرمربی تیم ملی کره ای تیم ملی تیروکمان در ترکیب تیم اعزامی به مسابقات جهانی آمریکا چیست؟»، محمودزاده سخنگوی فدراسیون تیروکمان در پاسخ به این پرسش خبرنگار مهر گفت: اولویت فدراسیون تیروکمان رویدادهای آسیایی است و آماده سازی بیشتر و بهتر کمانداران برای حضور در این رقابت ها که اتفاقا شانس کسب مدال در آنها را هم داریم. 

وی ادامه داد: مسابقات کاپ تایلند یکی از رویدادهای آسیایی پیش رو است. این رقابت ها از ۱۹ اسفندماه آغاز می شود. حضور در این رقابت ها در برنامه فدراسیون است. بر همین اساس تصمیم گرفته شد تا سرمربی تیم ملی به جای اعزام به آمریکا، در تهران بماند و تمرینات دیگر کمانداران را برای حضور در این رقابت ها پیگیری کند. اتفاقا قرار است از فردا هم اردوی آماده سازی برای شرکت در کاپ آسیایی تایلند آغاز شود. 

محمودزاده تصریح کرد: برای شرکت در این اردو ۹ نفر دعوت شده اند اما بعد از بازگشت تیم ملی از مسابقات جهانی، نفرات دیگری هم به اردو اضافه خواهند شد. 

«واقعا مسابقات آسیایی برای فدراسیون تیروکمان اولویت بیشتری نسبت به مسابقات قهرمانی جهانی دارد؟ اگر اینطور است چه لزومی به شرکت در مسابقات جهانی است آنهم در شرایطی که سرمربی تیم ملی کنار ملی پوشان نیست؟»

سخنگوی فدراسیون تیروکمان در پاسخ به این پرسش گفت: همیشه مسابقات آسیایی به خصوص بازی های آسیایی برای فدراسیون اهمیت بیشتری داشته است. اعزام به رویدادی مانند کاپ آسیایی تایلند هم در راستای آماده سازی بیشتر برای بازی های آسیایی اندونزی است. ترجیح مان این است سرمربی تیم ملی بیشتر در کنار تیم اعزامی به این رویدادها باشد. به هر حال مدال طلای تیرو کمان بازی های آسیایی اینچئون در بخش کامپوند در اختیار ایران است (این مدال توسط اسماعیل عبادی کسب شد) و همین موضوع اهمیت حضور آماده و کامل در این رویداد را بیشتر مشخص می کند. 

محمودزاده تاکید کرد: اما اینکه با این شرایط هم در مسابقات جهانی شرکت می کنیم به خاطر تاکید فدراسیون جهانی است. فدراسیون جهانی برای اینگونه رویدادهای جهانی و برگزاری آنها، برنامه ریزی می کند و کشورها هم باید به اجبار حضور فعال در آنها داشته باشند طوریکه درصورت غیبت، با جریمه مواجه می شویم. به همین دلیل در مراحل مختلف مسابقات جام جهانی که تیم ملی حضور نداشت، شرایط را برای اعزام تیم باشگاهی فراهم کردیم.

سخنگوی فدراسیون تیروکمان در پایان با یادآوری اینکه مسابقات قهرمانی جهان از پنجشنبه در آمریکا آغاز می شود، گفت: به طور حتم و در صورت نیاز سرمربی تیم ملی با مربی اعزامی به آمریکا طی مدت زمان برگزاری این رقابت ها در ارتباط خواهد بود. 

نمایش موجودیت‌ها