date_range چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶ access_time ۰۹:۱۱:۰۰ ق.ظ

مدیرکل جمعیت هلال‌احمر استان تهران: 10 هزار چادر امدادی برای زلزله‌زدگان کرمانشاه ارسال شد

مدیرکل جمعیت هلال‌احمر استان تهران: 10 هزار چادر امدادی برای زلزله‌زدگان کرمانشاه ارسال شد
منبع خبر: خبرگزاری مهر
دسته خبری: جامعه|محیط زیست

تهران- مدیرکل جمعیت هلال‌احمر استان تهران از ارسال 10 هزار دستگاه چادر امدادی و همچنین مایحتاج دیگر به وزن 662 تن برای کمک به زلزله‌زدگان استان کرمانشاه خبر داد.

حسین کتاب دار، در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به برنامه ریزی های انجام شده برای انتقال مایحتاج و امکانات برای زلزله زدگان غرب کشور اظهار داشت: ۱۰ هزار دستگاه چادر امدادی به کرمانشاه ارسال شده است، همچنین ۲۵۰۰ دست ظروف روز گذشته ارسال شد.

مدیرکل جمعیت هلال احمر استان تهران اظهار داشت:  ۱۰۰ هزار بطری آب معدنی و ۲۲۳۲ تخته پتو، ۳۵۰۰ تخته موکت و ۱۰۰۰ شعله «والور» نیز با هماهنگی به کرمانشاه ارسال شده است.

وی ادامه داد: ارسال ۲۲ هزار کیلوگرم نایلون به مناطق زلزله زده از طریق جمعیت هلال احمر استان تهران انجام شده است.
 
کتاب دار با اشاره به این که به دلیل بعد مسافت و اهمیت سرعت امداد مایحتاج ضروری از طریق هوایی برای زلزله زدگان ارسال شد، اضافه کرد: این اقلام با بیش از ۵ پرواز و ۳۵ دستگاه خودرو سنگین برای زلزله زدگان کرمانشاه ارسال شد.

به گفته مدیرکل جمعیت هلال احمر استان تهران وزن کل محموله ارسالی برای زلزله زدگان کرمانشاه  بیش از ۶۶۲ تن برآورد شده است و همچنان در حال جمع اوری اقلام مورد نیاز برای اعزام به مناطق غرب کشور هستیم.

 وی در پایان گفت: این اقلام از تاریخ ۲۲ آبان ماه تا ساعت ۱۹ روز سه شنبه ۲۳ آبان ماه به مناطق زلزله زده استان کرمانشاه اعزام شد.

نمایش موجودیت‌ها