date_range شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ access_time ۱۱:۱۷:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

معاون استاندار گلستان: نیازمند تعدیل حریم کمی و کیفی تالاب میانکاله هستیم

معاون استاندار گلستان: نیازمند تعدیل حریم کمی و کیفی تالاب میانکاله هستیم
منبع خبر: خبرگزاری مهر

گرگان- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان با بیان اینکه سرمایه‌گذاری‌های زیربنایی در سواحل دریای خزر در گلستان انجام شده است، تاکید کرد: حریم کمی و کیفی تالاب میانکاله باید تعدیل شود.

به گزارش خبرنگار مهر ، رضا مروتی شامگاه شنبه در سی و پنجمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان گلستان اظهار کرد: هم اکنون حریم کمی و کیفی ۷۵۰ متری برای تالاب میانکاله در نظر گرفته شده که این موضوع بسیاری از سرمایه گذاری های انجام شده در سواحل گلستان را زیر سوال می برد.

وی افزود: این حریم نه تنها طرح های گردشگری سواحل گلستان در بندرگز و بندرترکمن را زیر سوال می برد بلکه اماکن مسکونی تا گلوگاه را هم با مشکل مواجه می کند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان با تاکید بر اینکه این حریم کمی و کیفی در سواحل خزر در گلستان نیازمند تعدیل است، ادامه داد: این حریم ۷۵۰ متری عدد بزرگی را شامل می شود و حتی استقرار برخی صنایع و سرمایه گذاری ها در شمال گلستان راهم با مشکل مواجه می کند.

وی با بیان اینکه اقلیم گلستان با اقلیم دو استان ساحلی دیگر خزر (گیلان و مازندران) متفاوت است، اضافه کرد: دو سوم اقلیم گلستان بیابانی است و باید مطالعات جدیدی انجام شود تا برای استان استثناء قائل شوند.

مروتی یادآور شد: تاکنون سرمایه گذاری هایی در سواحل بندرترکمن انجام شده و پنج یا ۶ سری سرمایه گذار ترک از ترکیه و اوکراین وارد گلستان شده و برای سرمایه گذاری اعلام آمادگی کرده اند.

وی تصریح کرد: سرمایه گذار طرح گردشگری بندرترکمن خودش پیگیر اجرای پروژه است و امیدواریم حریم کمی و کیفی ۷۵۰ متری تعدیل شده و موانع و مشکلات محیط زیستی اجرای آن رفع شود.

نمایش موجودیت‌ها