date_range جمعه ۲۲ دی ۱۳۹۶ access_time ۰۴:۴۳:۰۰ ب.ظ

دبیر کارگروه فیلترینگ؛ فعالیت کاربران ایرانی در تلگرام 90 درصد کاهش یافت

دبیر کارگروه فیلترینگ؛ فعالیت کاربران ایرانی در تلگرام 90 درصد کاهش یافت
منبع خبر: خبرگزاری مهر

دبیر کارگروه تعیین مصادیق فیلترینگ گفت: برغم تبلیغات پرحجم برای استفاده از فیلترشکن در دسترسی به شبکه پیام‌رسان تلگرام، فعالیت این شبکه در کشور بیش از 90 درصد کاهش داشت.

به گزارش خبرگزاری مهر ، عبدالصمد خرم‌آبادی در مطلبی در کانال شخصی‌اش در پیام‌رسان سروش نوشت: بررسی های بعمل آمده حاکی است برغم تبلیغات پرحجم جهت استفاده از فیلترشکن برای دسترسی به تلگرام، فعالیت تلگرام در فضای مجازی کشور بیش از ۹۰ درصد کاهش داشته است.

وی با بیان اینکه خوشبختانه تاکنون چند میلیون از کاربران تلگرام به پیام رسان‌های داخلی مهاجرت کرده اند، گفت: طی مدت کوتاهی که تلگرام فیلتر شده است پیام رسان های اجتماعی بومی مشابه آن مانند سروش، بله، آی گپ رشد کمی و کیفی فوق العاده ای داشته اند.

خرم آبادی تاکید کرد: اگر وزارت ارتباطات در اجرای وظایف خود برخی دیگر از موانع موجود بر سر راه پیام رسان‌های داخلی را بردارد آنها بزودی قله های موفقیت را فتح و کشور را از وابستگی به بیگانگان در این حوزه نجات خواهند داد.

وی افزود: سرمایه گذاران و مدیران پیام رسان های بومی وقتی که استقبال بی نظیر مردم را باور کردند علاوه بر استفاده بیشتر از متخصصان و بکارگیری سرمایه های انسانی سرمایه گذاری مالی قابل توجهی را در فضای مجازی انجام داده و سرورها و تجهیزات فنی زیادی را خریداری و نصب کرده اند ولی تا کارشان به نتیجه برسد نیازمند حمایت جدی دولت هستند.

دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه ادامه داد: آذری جهرمی در مناظره تلویزیونی که قبل از وزیر شدن اش با بنده داشت اذعان کرد که مهاجرت مردم به پیام رسان های داخلی می تواند سه هزار میلیارد تومان درآمد برای بخش داخلی به دنبال داشته باشد. بنده معتقدم درآمد اقتصادی ناشی از رونق پیام رسان های بومی برای کشور ده‌ها هزار میلیارد تومان است.

وی گفت: با بیرون راندن دشمن از قسمتی از فضای مجازی کشور اندک اندک اقتصاد مقاومتی در این فضا در حال شکل گرفتن است. عده ای با دادن وعده دائمی نبودن فیلتر تلگرام رشد سرمایه گذاری بخش خصوصی در فضای مجازی و تحقق اقتصاد مقاومتی در این فضا را کند می‌کنند.

به گفته خرم آبادی، جلوگیری از فعالیت تلگرام علاوه بر اینکه موجبات رونق اقتصادی کشور و ممانعت از جاسوسی اطلاعاتی دشمنان را فراهم کرده نقشه و برنامه چند ساله آنها برای برهم زدن نظم و امنیت کشور و استمرار تهاجم فرهنگی را نقش بر آب کرده است.

نمایش موجودیت‌ها