date_range شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ access_time ۰۷:۱۶:۰۰ ب.ظ

معاون وزیر علوم: پارک‌های علم و فناوری جایگاه مهمی در تولید علم و فناوری دارند

معاون وزیر علوم: پارک‌های علم و فناوری جایگاه مهمی در تولید علم و فناوری دارند
منبع خبر: خبرگزاری مهر
دسته خبری: اقتصاد|تحصیل

اهواز- معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم گفت: در گذشته توجه لازم به پارک‌های علم و فناوری نمی‌شد ولی امروزه پارک‌های علم و فناوری جایگاه مهمی در تولید علم و فناوری و اقتصاد کشور دارند.

به گزارش خبرنگار مهر ، مسعود برومند ظهر امروز در آئین تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید پارک علم و فناوری خوزستان اظهار کرد: تجربه کار در پارک علم و فناوری تجربه بزرگ و گران‌بهایی است که باعث می‌شود نگاه اعضای هیئت‌علمی متفاوت باشد.

وی افزود: برای انتخاب رئیس پارک علم و فناوری شاخص‌های خاصی داریم که با موضوع آشنا باشد و مفاهیم آن را درک کرده باشد.

معاون پژوهشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد: رئیس پارک علم و فناوری باید با مفاهیم کارآفرینی و پژوهش آشنا باشد و این روندها را بداند.

برومند گفت: مفهوم اقتصاد دانش‌بنیان به‌گونه‌ای نیازمند پیشینه‌های علمی است و رئیس پارک علم و فناوری از این بابت هم باید توانمندی لازم را داشته باشد.

وی ادامه داد: خوزستان همواره قطب نوآوری در کشور و در اقتصاد دانش‌بنیان پیشتاز بوده است.

معاون پژوهشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: از طرفی هرچند وجود صنعت نفت در خوزستان مشکلات و چالش‌هایی را ایجاد کند اما صنعت نفت باعث شده تا مفهوم نوآوری در خوزستان بروز باشد.

برومند ادامه داد: هر مفهوم علمی و نوآوری که در جهان رخ‌داده نمونه آن در خوزستان هم رخ‌داده است.

معاون پژوهشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بیان کرد: خوزستان استعدادهای بسیاری درون خود نهفته دارد و نفت و نیرو در خوزستان شکل‌گرفته است.

وی اضافه کرد: ذی‌نفعان پارک زیاد هستند و از رئیس جدید پارک علم و فناوری انتظار دارم به ذینفعان آن توجه جدی داشته باشد.

برومند افزود: پارک علم و فناوری باید به کارآفرینان و سرمایه‌گذاران و شرکت‌های دانش‌بنیان کمک کند و پای حرف دل آنها بنشیند.

معاون پژوهشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بیان کرد: پارک علم و فناوری باید ارتباطات قوی را با سازمان‌ها برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان ایجاد کند.

وی گفت: متاسفانه در گذشته توجه لازم به پارک علم و فناوری نشده و اهمیتی به آن ندادند، اما امروزه پارک‌های علم و فناوری جایگاه مهمی در تولید علم و فناوری و اقتصاد کشور دارند.

برومند یادآور شد: در بودجه ۹۸ اعتبارات پژوهشگاه‌ها ۱۱ درصد رشد داشت اما افزایش اعتبار پارک‌های علم و فناوری ۷۰ درصد بود هرچند این عدد هنوز کوچک است.

به گفته معاون پژوهشی وزیر علوم تحقیقات و فناوری، همه مسئولان کشور به اهمیت وجود پارک‌های علم و فناوری پی برده‌اند.

نمایش موجودیت‌ها