date_range یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ access_time ۱۰:۰۳:۰۰ ق.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی: 270 تشکل و اتحادیه کشاورزی در آذربایجان غربی فعالیت می‌کنند

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی: 270 تشکل و اتحادیه کشاورزی در آذربایجان غربی فعالیت می‌کنند
منبع خبر: خبرگزاری مهر

ارومیه - رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: در حال حاضر 270 تشکل، اتحادیه بخش کشاورزی در استان فعالیت می‌کنند.

اسمعیل کریم زاده در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه آذربایجان غربی با تولید هفت درصد از محصولات کشاورزی کشور یکی از قطب های مهم این بخش به شمار می رود افزود: اعضای تشکل ها و اتحادیه های بخش کشاورزی استان حدود ۸۰ درصد از کل تولید کنندگان این بخش هستند.

وی با بیان اینکه بیش از ۳۵۰هزار و ۵۷ نفر در آذربایجان غربی عضو تشکل ها و اتحادیه های کشاورزی هستند ادامه داد: از ۲۷۰ تشکل بخش کشاورزی استان ۱۴۹ شرکت تعاونی روستایی، ۱۷ اتحادیه شرکت های تعاون روستایی شهرستانی و یک اتحادیه استانی، ۷۵ اتحادیه و شرکت تعاونی کشاورزی، هفت شرکت تعاونی روستایی زنان، ۲۰ شرکت تعاونی تولید و یک اتحادیه، ۱۷ نظام صنفی در شهرستان های استان و یک دبیرخانه را شامل می شود.

کریم زاده بر نقش سازنده تشکلهای توانمند و فعال در بخش کشاورزی در توسعه کشاورزی پایدار و رونق تولیدات داخلی تاکید کرد اظهارداشت: دستیابی به این اهداف و سیاستهای بخش کشاورزی از جمله تولید با کیفیت، تامین اقلام مورد نیاز مردم بدون مشارکت و همکاری تشکلها امکان پذیر نخواهد بود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی از تشکل های بخش کشاورزی به عنوان حلقه های تکمیل کننده فعالیتها و اهداف ما در سازمان نام برد و اضافه کرد: تقویت حضور تشکل ها و د استفاده از توان و تخصص تشکل‌های مردمی در اجرای سیاستها، برنامه ریزی و تصمیم گیری ها نقش موثری در تحقق اهداف سازمان در پی دارد.

نمایش موجودیت‌ها