date_range پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ access_time ۰۵:۱۵:۰۰ ب.ظ

مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی (عج) استان همدان: جشن نیمه شعبان در 400 مسجد شاخص استان همدان برگزار می‌شود

مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی (عج) استان همدان: جشن نیمه شعبان در 400 مسجد شاخص استان همدان برگزار می‌شود
منبع خبر: خبرگزاری مهر

همدان - مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی (عج) استان همدان گفت: جشن نیمه شعبان در 400 مسجد شاخص استان همدان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر ، حجت‌الاسلام سید مرتضی حسنی‌حلم ظهر پنج شنبه در مصاحبه مطبوعاتی با خبرنگاران به برنامه های در نظرگرفته شده برای برگزاری جشن های نیمه شعبان اشاره و عنوان کرد: باید بستر و زمینه‌ را برای ظهور حضرت مهدی (عج) مهیا کرد.

وی سرفصل بسترسازی‌ها را معرفت‌افزایی در آحاد جامعه و بصیرت‌افزایی نسبت به اصل مهدویت و حکومت مهدوی عنوان کرد و گفت: امروز باید بدانیم چه وظیفه‌ای در برابر امام زمان(عج) داریم.

حجت الاسلام حسنی حلم بابیان اینکه بنیاد حضرت مهدی (عج) استان همدان در همین راستا جلسات متعددی را با نهادهای مردمی و دولتی برگزار کرده است، گفت: در اجرای برنامه های نیمه شعبان کارها به مردم سپرده شده است.

وی با تاکید بر ساماندهی موج‌آفرینی در جشن‌ها و اعیاد افزود: فرهنگ‌سازی برای برگزاری جشن‌ها و اعیاد مهم بوده و موج آفرینی باید با فرهنگسازی همراه شود.

حجت الاسلام حسنی حلم به اجرای برنامه‌های متنوع در شب و روز نیمه شعبان در استان همدان اشاره کرد و گفت: همزمان با شب نیمه‌شعبان برنامه‌ای در پیاده‌راه بوعلی و میدان امام (ره) همدان برگزار خواهد شد.

مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی (عج) از برپایی غرفه‌های پاسخ به شهبات مهدویت خبرداد و گفت: ۱۶ مسجد و بقاع متبرکه شاخص و ۴۰۰ مسجد در استان همدان انتخاب شده است تا متخصصان مهدویت در آنها حضور یافته و پیرامون مباحث تبیین مهدویت با مردم سخن گویند.

حسنی‌حلم با بیان اینکه مراسم احیای شب نیمه‌شعبان نیز در مسجد مهدیه و برخی مساجد دیگر خواهیم داشت، گفت: علاوه بر برگزاری جشن‌های دانش‌آموزی در مدارس، سه‌شنبه هفته جاری نیز دعای عهد و دعای سلامتی امام زمان (عج) در مدارس قرائت می‌شود.

مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی (عج) از برگزاری همایش مبلغان استان همدان و جشن عمامه‌گذاری خبر داد و گفت: حسینیه بیت‌العباس و واحد خواهران بنیاد مهدویت نیز در روز نیمه شعبان ویژه برنامه‌هایی خواهند داشت.

نمایش موجودیت‌ها