date_range چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ access_time ۱۲:۲۹:۰۰ ب.ظ

استاندار سمنان: 1300 جوان امدادگر استان سمنان به مناطق سیل‌زده لرستان اعزام شدند

استاندار سمنان: 1300 جوان امدادگر استان سمنان به مناطق سیل‌زده لرستان اعزام شدند
منبع خبر: خبرگزاری مهر

سمنان - استاندار سمنان با بیان اینکه یک‌هزار و 300 نفر از جوانان امدادگر استان به مناطق سیل‌زده لرستان اعزام شده‌اند، گفت: این جوانان متشکل از دانشگاهیان، کسبه، بسیجیان و… هستند.

به گزارش خبرنگار مهر ، علیرضا آشناگر ظهر چهارشنبه در جلسه هماهنگی و برنامه ریزی ستاد استانی بزرگداشت ارتحال ملکوتی امام‌خمینی (ره)، قیام ۱۵ خرداد و روز جهانی قدس به میزبانی دفتر امام جمعه سمنان، با بیان اینکه تا به امروز یک هزار و ۳۰۰ جوان از جامعه دانشگاهیان، کسبه، روحانی و تمام اقشار مردم استان در لرستان حضور پیدا کرده‌اند، ابراز کرد: کمک‌های نقدی و غیرنقدی توسط ستاد مدیریت بحران استان سمنان به این منطقه سیل زده اعزام شد.

وی با بیان اینکه تا به امروز به غیر از ماشین آلات و کمک‌های سپاه قائم آل محمد ( عج ) استان سمنان در منطقه سیل زده لرستان، ۹۶ دستگاه ماشین آلات سنگین برای کمک به مردم لرستان اعزام شد، افزود: سپاه و نیروهای امدادی و جهادی استان اولین گروهی بودند که در این منطقه مستقر و بهترین اقدامات را به مردم ارائه کرده‌اند.

ضرورت تخلیه ۷۰ درصد منازل مسکونه حسین آباد کالپوش

استاندار سمنان با بیان اینکه افرادی هستند که همواره اقدامات و کمک‌های انجام شده توسط دولت و مردم به مردم سیل زده را مورد نقد تخریبی قرار می‌دهند، ابراز کرد: نیاز است تا مردم و مسئولان حتماً از نزدیک ایثارگری، گذشت و اقدامات ارزنده برای کمک به مردم سیل زده منطقه لرستان را مشاهده کنند.

آشناگر با ابراز اینکه مردم استان سمنان برای بازسازی روستای چم مهر اعلام آمادگی کرده‌اند، گفت: صنعت و معدن استان نیز چند دستگاه ماشین آلات راهسازی را به این منطقه ارسال کرده تا در صورت نیاز به کار آیند .

وی در دیگر بخش سخنان خود با بیان اینکه بیش از ۷۰ درصد روستای حسین آباد کالپوش باید تخلیه شود و بر همین اساس مبلغ ۶۰۰ میلیون تومان در مرحله اول و ۳۰۰ میلیون تومان در مرحله دوم به حساب بنیاد مسکن انقلاب اسلامی واریز شده است، تاکید داشت: به هر خانوار به مبلغ سه میلیون تومان برای اجاره مسکن به مدت شش ماه، پرداخت می‌شود.

اختصاص ۷ میلیارد تومان برای بازسازی حسین آباد کالپوش

استاندار سمنان با بیان اینکه چند منطقه برای ساخت و ساز جدید و احداث منازل مسکونی به سازمان زمین شناسی معرفی شده است که پس از تایید وارد فاز ساخت و ساز خواهیم شد، گفت: کمک‌های ما در قالب تسهیلات و بخشی نیز در قالب مصالح ساختمانی، ساخت و ساز منازل مسکونی در کالپوش آغاز می‌شود از سوی دیگر مبلغ هفت میلیارد تومان نیز برای بازسازی روستا و منازل مسکونی آن در نظر گرفته شده است.

آشناگر در بخش سوم از سخنان خود گفت: بزرگداشت و گرامیداشت ارتحال حضرت امام‌خمینی (ره) امروز یک وظیفه دینی و اسلامی است و البته با نشر ارزش‌ها و اندیشه‌های ایشان، این مهم در بین مسلمانان جهان و همچنین امت اسلامی نیز تقویت و به یک وظیفه دینی تبدیل شده است.

وی با تاکید بر اینکه استفاده از سخنرانان برای ایجاد تفرقه و رنگ و بوی جناحی و سیاسی، مطلوب و پسندیده نیست، افزود: ما وقتی برنامه‌هایی برای پاسداشت اندیشه‌های امام راحل برگزار می‌کنیم، باید از سخنرانانی استفاده کنیم که تمایل به تحکیم وحدت و تقویت همبستگی در بین مردم ما دارند از سوی دیگر باید گفت امام خمینی (ره) متعلق به همه مردم بود و مردم به صورت طبیعی به ایشان علاقمند بودند و عشق می‌ورزیدند.

نمایش موجودیت‌ها