date_range چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸ access_time ۰۹:۰۲:۰۰ ب.ظ

معاون استاندار مرکزی: مبارزه با مواد مخدر به‌عنوان یک امر مستمر در دستور کار باشد

معاون استاندار مرکزی: مبارزه با مواد مخدر به‌عنوان یک امر مستمر در دستور کار باشد
منبع خبر: خبرگزاری مهر
دسته خبری: جامعه|دولت

اراک- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی گفت: مبارزه با مواد مخدر باید به‌عنوان یک امر همیشگی و مستمر در دستور کار آحاد جامعه و همه اقشار قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر ، بهروز اکرمی روز چهارشنبه در مراسم سالروز جهانی مبارزه با سوء مصرف و قاچاق مواد مخدر در اراک اظهار داشت: با بررسی پدیده مواد مخدر از زوایای مختلف به این نتیجه می رسیم که شاید دستاوردها و آنچه که مورد انتظار بوده است محقق نشده است.

وی ادامه داد: هیچیک از افراد جامعه از قبیل معلم، پلیس و افرادی که در حوزه پیشگیری از مصرف موادمخدر فعالیت می کنند نباید از امر مبارزه غفلت کنند زیرا مبارزه با مواد مخدر یک امر همیشگی و مستمر است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی بیان کرد: در جامعه ایرانی و بین الملل انسان ها از آسیب های ناشی از مصرف مواد مخدر مطلع هستند، به نظر می رسد اشکال جای دیگری است و از دو منظر این موضوع را باید بررسی کرد.

اکرمی افزود: به موجب لذت بخش بودن مصرف مواد مخدر و جذاب بودن تجارت آن خرید و فروش مواد مخدر در تمامی جوامع وجود دارد اگر شناخت کافی نسبت به این دو موضوع وجود داشته باشد نوع مواجهه ما با تجارت و مصرف مواد مخدر متفاوت خواهد بود.

وی بیان کرد: یکی از کارهای اساسی نیروی انتظامی افزایش ریسک مواد مخدر است یعنی به شیوه‌ای مقابله کند که سودآوری برای تجارت مواد مخدر کاهش پیدا کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی اظهار کرد: برای مصرف کننده نیز باید لذت های جایگزین تعیین کرد به طور مثال با ورزش می توان در این حوزه اقدام کرد. خطر مواد مخدر برای افراد جامعه جدی است و هیچ فردی از آسیب مواد مخدر مصون نیست.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی بیان کرد: اگر فردی به مصرف مواد مخدر اعتیاد پیدا کرد، ترک این فرد پیچیده، زمان بر و هزینه بر است پس تمام تلاش و انرژی را برای جلوگیری از اعتیاد افراد جامعه نسبت به مواد مخدر باید به کار بست.

اکرمی بیان کرد: برگزاری کلاس ها، گفت و گوها و ارائه آگاهی های لازم از اعتیاد افراد به مواد مخدر جلوگیری می کند و این یک کار ارزشمند است.

وی گفت: یک اتاق فکر در دنیا در حوزه مواد مخدر به منظور گسترش افزایش لذت و گستره آن تشکیل و ظرف ۸ سال تنوع مواد مخدر ۴ برابر شده اما، ما باید ظرف چهار سال با ۱۶ نوع واکسینه کردن جمعیت، راهی برای مقابله کردن با این خطر بیاندیشیم و تا زمانی که اتاق فکر در این خصوص تشکیل نشود فایده ای به همراه ندارد.

نمایش موجودیت‌ها