date_range شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ access_time ۱۰:۵۱:۰۰ ب.ظ

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران: تراز آب کرخه نسبت به سیل‌بندهای منطقه تا یک متر پایین آمده است

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران: تراز آب کرخه نسبت به سیل‌بندهای منطقه تا یک متر پایین آمده است
منبع خبر: خبرگزاری مهر

تهران- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران گفت: تراز آب کرخه نسبت به سیل‌بندهای منطقه تا یک متر پایین آمده است.

به گزارش خبرنگار مهر ، محمد تقی زاده بعد از ظهر شنبه در جمع خبرنگاران گفت: وضعیت عملیات تحکیم سیل بند محور قدرت آباد در شهر بستان ادامه دارد و به دلیل شیب موجود در این منطقه جریان آب به سمت جنوب به شمال بوده و به سمت شهر بستان در حرکت است و از همین سو باید برای تحکیم سیل بند منطقه از جهت مخالف آب نسبت به ترمیم آن اقدام کنیم.

وی افزود: در همین خصوص برنامه‌هایی در دست اقدام بوده و ترمیم این سیل بند ظرف هفته جاری با حضور اکیپ متخصص در قالب ستاد مدیریت بحران استان تهران در منطقه نهایی خواهد شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران افزود: تراز آب کرخه نسبت به سیل بندهای منطقه تا یک متر پایین آمده و در صورت تحکیم و اتمام سیل بند رودخانه کرخه درگیر نخواهد شد و به هیچ وجه جای نگرانی نیست.

تقی زاده گفت: در یک عملیات مهندسی برای اطمینان بیشتر با جا نمایی لوله‌های آب بخشی از آب کرخه را از این طریق تخلیه می‌کنیم.

وب افزود: اکیپ‌های تخصصی و دستگاه‌های ذیربط به صورت مستمر و مداوم در حال انجام عملیات عمرانی و تخلیه آب از روستاهای منطقه هستند و در همین رابطه پمپ‌های ۸ اینچی و ۱۲ اینچی به تخلیه آب از روستاها می‌پردازند.

نمایش موجودیت‌ها