date_range سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ access_time ۰۹:۰۹:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

مدیرکل مدیریت بحران لرستان خبر داد؛ 70 کامیون از کمک‌های لرستان برای امدادرسانی به کرمانشاه اعزام شد

مدیرکل مدیریت بحران لرستان خبر داد؛ 70 کامیون از کمک‌های لرستان برای امدادرسانی به کرمانشاه اعزام شد
منبع خبر: خبرگزاری مهر
دسته خبری: جامعه|محیط زیست

خرم‌آباد - مدیرکل مدیریت بحران لرستان از اعزام 70 کامیون کمک‌های این استان برای امدادرسانی به استان زلزله‌زده کرمانشاه خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر ، رضا آریایی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه لرستان معین استان کرمانشاه بوده و از ابتدای وقوع زمین لرزه در این استان تعداد ۷۰ دستگاه تریلی و کامیون، انواع احتیاجاتی که استانداری کرمانشاه اعلام کرد در قالب کاروان هایی به این استان ارسال کردیم اظهار داشت: این تعداد کامیون کمک های دولتی و مردمی را شامل چادر، پتو، مواد خوراکی، موکت، چراغ و ... بوده است.

وی با اشاره به کمک های نقدی به زلزله زدگان کرمانشاه نیز بیان داشت: میزان این کمک های نقدی مشخص نیست چرا که خود مردم این کمک ها را به حساب ۹۹۹۹۹ واریز می کنند و به طور حتم هلال احمر به صورت متمرکز رقم را اعلام می کنند.

مدیر کل مدیریت بحران لرستان با تاکید بر اینکه حضور و استقبال مردم و پرسنل ادارات برای کمک به زلزله زدگان کرمانشاه عالی است گفت: تا این لحظه هر چه استان کرمانشاه اعلام نیاز کرده ما ارسال کرده ایم و هر چقدر دیگر هم اعلام نیاز کنند برای آنها ارسال می کنیم.

آریایی در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه ما هیچ مصدوم ناشی از تخریب ساختمان به دلیل زلزله در لرستان نداشته ایم گفت: مجروحانی که در بعضی از مراکز پذیرش شده اند افرادی بوده اند که در اثر استرس و فشاری که به آنها وارد شده دچار زمین خوردگی شده اند و جراحات مختصری داشته اند به شکلی که قابل بستری شدن و طول درمان گرفتن، قرار نبوده است.

وی با بیان اینکه خوشبختانه ما در این زلزله هیچ تلفات انسانی نداشته ایم و جراحت ها هم خیلی مختصر و انگشت شمار بوده است افزود: آسیب وارده به منازل روستایی و شهری را داشته ایم و به طور عمده این تخریب مربوط به سازه های خشتی و گلی بوده است.

مدیر کل مدیریت بحران لرستان در ادامه سخنان خود با اشاره به پس لرزه هایی که در لرستان رخ می دهد گفت: مردم نگران نباشند، زلزله خیلی بزرگی در کرمانشاه رخ داده و پس لرزه این زلزله در استان کرمانشاه طولانی مدت بوده و تا چند ماه ادامه دارد که به تبع این زلزله بزرگ در استان همجوار ما، رژیم میانی زاگرس به هم ریخته است و زلزله های لرستان نیز متاثر از زلزله بزرگ است.

آریایی اکید کرد: بزرگی این زلزله خیلی کم است و بزرگترین زلزله ای که در استان داشته ایم ۴.۲ ریشتر بوده که در نورآباد به ثبت رسیده است و عمده زلزله ها زیر سه ریشتر بوده و تنها ثبت دستگاهی می شوند و مردم آنها را متوجه نمی شوند.

وی گفت: از دو روز پیش کمیته های تعیین خسارت شهرستان ها کار برآورد خسارت را شروع کرده اند و تا فردا این خسارت ها جمع بندی می شوند و با امضای استاندار به تهران ارسال می کنیم.

نمایش موجودیت‌ها