date_range سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ access_time ۱۱:۳۴:۰۰ ق.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

حجت‌الاسلام محمدی‌گلپایگانی: آمریکایی‌ها همیشه در حال توطئه بودند اما ترامپ از همه بدتر است

حجت‌الاسلام محمدی‌گلپایگانی: آمریکایی‌ها همیشه در حال توطئه بودند اما ترامپ از همه بدتر است
منبع خبر: خبرگزاری مهر

رئیس دفتر مقام معظم رهبری گفت: رئیس‌جمهور به ظاهر دیوانه آمریکا اخیرا سخنانی گفت؛ اینها همیشه دشمنی کرده‌اند، همیشه در حال توطئه بودند، اما رئیس‌جمهور فعلی از همه بدتر است.

به گزارش خبرنگار مهر ، حجت‌الاسلام محمد محمدی گلپایگانی در مراسم افتتاح ۲۰۰ مسجد در روستاها و مناطق محروم کشور با اشاره به ایام اربعین حسینی گفت: با وجود دشمنی‌های زیاد، مردم عاشق امام حسین (ع) هستند.

وی با تاکید بر شخصیت علمی و جایگاه والای مقدس اردبیلی در تاریخ شیعه افزود: این شخصیت افتخار شیعه است و حق بزرگی به گردن ما دارد. علمای این‌چنینی، واسطه بین ائمه معصوم و مردم در طول تاریخ بودند و اگر نبودند، ما بیانات ائمه را در اختیار نداشتیم و حتی در این راه شهید دادند.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری گفت: علامه مجلسی با تالیف کتاب گران‌سنگ بحارالانوار که ۱۱۰ جلد است، نقش بزرگی در تاریخ شیعه دارد و اگرچه ممکن است احادیث ضعیف هم داشته باشد، اما هدف جمع‌آوری احادیث بوده است.

حجت‌الاسلام محمدی گلپایگانی با بیان اینکه بزرگترین گناه، یاس از رحمت خداوند است، اظهار کرد: امیرالمؤمنین (ع) در جایی فرمودند «اگر قسم یاد نشده بود که خداوند دشمنانش را به جهنم می‌فرستد، تمام جهنم سرد می‌شد»؛ بنابراین ما که محبّ حسین (ع) و از امت پیغمبر (ص) هستیم، جایگاه ویژه‌ای داریم.

وی خاطرنشان کرد: در ایام اربعین انقلابی برپا می‌شود و امسال پیش‌بینی شده است که بیش از ۲.۵ میلیون زائر از ایران به عراق مشرّف شوند که بیشترشان پیاده می‌روند.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری افزود: از نجف تا کربلا مؤکب‌های مختلف قطع نمی‌شوند و همه خدمات را ارائه می‌دهند.

حجت‌الاسلام محمدی گلپایگانی با تاکید بر جایگاه والای مساجد تصریح کرد: اولین بنایی که بر زمین گذاشته شد، خانه کعبه در مسجدالحرام بود و بیشتر مفسرّان معتقدند این بنا توسط حضرت آدم (ع) ساخته شده و سپس ابراهیم (ع) به عنوان بنا و اسماعیل به عنوان کارگر آن را احداث کردند و سابقه  آن به چند هزار سال قبل برمی‌گردد.

وی با بیان اینکه هر کسی توفیق ساخت مسجد را ندارد، گفت: فقط و فقط کسانی این توفیق را دارند که اول مؤمن هستند، دوم به قیامت باور دارند و سوم اقامه نماز می‌کنند و به زکات می‌پردازند. پیامبر (ص) فرمودند که خداوند می‌فرماید «خانه‌های من در زمین، مساجد هستند؛ این مساجد، آسمان‌ها را نورافشانی می‌کنند، همانطور که ستارگان، زمین را نورافشانی می‌کنند». همچنین پیامبر (ص) در جای دیگری فرمودند «مساجد خانه افراد متقی است و هر که مسجد خانه او باشد، خداوند تضمین کرده رحمت و راحتی‌اش را و هم اجازه عبور از صراط را».

رئیس دفتر مقام معظم رهبری ادامه داد: در روایت دیگری از پیامبر (ص) بر کسانی که در تاریکی به مساجد رفت و آمد می‌کنند، نور چهره در روز قیامت بشارت داده است.

حجت‌الاسلام محمدی گلپایگانی گفت: یکی از مدعیان مردم در روز قیامت، مساجد هستند که شکایت می‌کنند. در حدیث داریم هیچ نمازی برای نمازگزار مورد قبول نیست، الا در مسجد؛ مگر اینکه بیمار باشد یا عذری داشته باشد. مساجد شکایت می‌کنند که من بودم و نیامدید سمت من. خداوند به مسجد وحی می‌کند که قسم به عزت و جلال خودم که کسانی که تارک مسجد هستند، یک نماز از آنها قبول نمی‌کنم.

وی با تاکید بر نقش مساجد در تاریخ اسلام تصریح کرد: مسجد فقط برای نماز نبود. اولین کار پیامبر (ص) پس از ورود به مکه، ساخت مسجد قبا بود؛ امروز یکی از مساجد مهم بعد از پیامبر (ص)، مسجدالنبی است.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری افزود: اگر می‌خواهید فرزندان خود را بیمه کنید، راه مسجد را به آنها نشان دهید؛ اداره مسجد بعد از ساختمان آن، خیلی مهم است و اولین نقش را در اداره مسجد، روحانی مسجد دارد. بنابراین بنیاد برکت باید پس از ساخت، بر مسجد نظارت داشته باشد.

حجت‌الاسلام محمدی گلپایگانی با بیان اینکه روحانی عهده‌دار هدایت مردم در مسائل مذهبی و برپایی نماز جماعت است، گفت: اولین شرط امام جماعت، نظم است. امام جماعتی که دیر و زود به نماز برسد یا نیاید، این مسجد پا نمی‌گیرد. همچنین روحانی مسجد باید از نظر علمی قوی باشد؛ جوانان سؤال دارند و باید بتواند جواب آنها را بدهد.

وی ادامه داد: روحانی مسجد باید با مردم و اهالی مسجد رفیق باشد؛ نه اینکه نمازش را بخواند و برود؛ باید با تک‌تک مردم به ویژه نسل جوان رفیق باشد.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به تبلیغات مسموم پیرامون جوانان گفت: امروز یکی از تهدیداتی که نسل جوان را به مخاطره می‌اندازد، همین تبلیغات مسموم است.

وی با اشاره به افزایش آمار طلاق در کشور خاطرنشان کرد: همه اینها نیازمند برخورد مناسب و وجود مساجد است. تبلیغات مسموم به پستوی خانه‌ها نفوذ کرده و پادزهر آن مسجد است.

حجت‌الاسلام محمدی گلپایگانی افزود: روحانی مسجد اگر خوش‌اخلاق و خوش‌برخورد باشد، تاثیر بسیاری در جذب مردم دارد.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به سخنرانی اخیر رئیس‌جمهور آمریکا در مورد کشورمان اظهار داشت: رئیس‌جمهور به ظاهر دیوانه آمریکا اخیراً سخنانی گفت؛ اینها همیشه دشمنی کرده‌اند و بهترین نام برای آنها را امام راحل با عنوان «شیطان بزرگ» قرار داد، همیشه در حال توطئه بودند اما رئیس‌جمهور فعلی از همه بدتر است.

وی با بیان اینکه وزارت خارجه آمریکا اخیراً بیانیه‌ای را در رابطه با حقوق بشر در ایران منتشر کرده است، گفت: مفاد این بیانیه شامل موارد مختلفی است؛ از جمله اینکه چرا نیروهای مسلح تحت امر ولی‌فقیه هستند، یا اینکه چرا مخالفان سیاسی را تحت عنوان قاچاقچی اعدام می‌کنیم؟ کدام مخالف سیاسی را اعدام کرده‌ایم؛ بسیاری مستحق اعدام هستند اما هنوز نگه داشته‌ایم.

حجت‌الاسلام محمدی گلپایگانی افزود: در بخش‌های دیگری از بیانیه وزارت خارجه آمریکا آمده است چرا از نمایش فیلم‌های مبتذل جلوگیری می‌شود، یا اینکه چرا دادگاه ویژه روحانیت داریم؟ در پاسخ باید گفت، دادگاه روحانیت برای صیانت از روحانیت است، چون روحانیت خاستگاه حکومت اسلامی است و باید مراقبت کنیم تا افراد ناصالح نفوذ نکنند؛ قطعاً دشمنان ما افرادی را می‌خرند تا با استفاده از آنها در آینده نفوذ کنند.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری گفت: در بخش دیگری از بیانیه وزارت خارجه آمریکا در مورد حقوق بشر ایران آمده است چرا برای ورود به دانشگاه تحقیق می‌کنید؟ چرا ارتباط جنسی با رضایت طرفین غیرقانونی است؟ چرا ازدواج دختر باکره بدون اجازه پدر ممنوع است و چرا در انتخابات ناظر بین‌المللی نداریم که باید بگوییم کدام انتخابات در آمریکا با حضور ناظران بین‌المللی انجام شده است؟

وی با بیان اینکه آمریکا و اسرائیل برای امنیت کشور نقشه کشیده بودند، گفت: برنامه داشتند در اقلیم کردستان عراق، اسرائیل دوم درست کنند. شرم‌آور است که هنگام همه‌پرسی، پرچم اسرائیل را برافراشتند و بعد از همه‌پرسی، اسرائیل به آنها تبریک گفت.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری گفت: آمریکا و اسراییل نقشه کشیده بودند که در اقلیم کردستان عراق اسرائیل دوم درست کنند و این شرم‌آور است که پرچم اسرائیل را در آنجا برپا کردند ولی نقشه‌هایشان برهم خورده و با مجاهدت و بصیرت مردم، جوانان و مسئولان عراقی بدون اینکه خون از دماغ کسی بیاید کرکوک آزاد شد.

نمایش موجودیت‌ها