date_range پنجشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۷ access_time ۰۸:۳۳:۰۰ ب.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

نماینده مردم شهرستان‌های مریوان و سروآباد در مجلس: تردد روزانه بالغ بر 50 دستگاه تانکر سوخت از محله حاشیه‌نشین مریوان

نماینده مردم شهرستان‌های مریوان و سروآباد در مجلس: تردد روزانه بالغ بر 50 دستگاه تانکر سوخت از محله حاشیه‌نشین مریوان
منبع خبر: خبرگزاری مهر
دسته خبری: سیاست|مجلس

سنندج-نماینده مردم مریوان و سروآباددرمجلس گفت: روزانه بالغ بر 50 دستگاه تانکر سوخت ازمحله حاشیه‌نشین مریوان ترددمی کند که انفجار هرکدام از این تانکر ها می تواندمنجر به مرگ بیش ازیکصد نفر شود.

بە گزارش خبرنگار مهر ، منصور مرادی امروز پنج شنبه در جلسە ستاد باز آفرینی شهری استان کردستان کە با حضور وزیر راه و شهرسازی در سالن شهدای دولت استانداری تشکیل شد، گفت: پروژه محور سنندج- مریوان ۱۵ سال گذشته عملیات اجرایی آن آغاز شده و تاکنون به اتمام نرسیده است.

وی عنوان کرد: اعتباراتی که در دو سال اخیر به این پروژه اختصاص یافته است با آنچه در ۲۶ سال گذشته در این مسیر هزینه شده، برابر است.

وی اضافه کرد: سال گذشته ۱۵ میلیارد تومان از اعتبارات این پروژ را جابه جا کردند امیدواریم این مبلغ امسال بار دیگر به این پروژه تزریق شود.

وی با اشاره به اینکه پایانه گمرک مریوان در سال ۱۱۲ میلیارد تومان درآمد داشته است، بیان کرد: قرار بود این پروژه امسال به بهره برداری برسد که اگر اعتبارات آن تخصیص داده شود تا دی ماه امیدواریم افتتاح شود.

نماینده مردم شهرستان های مریوان و سروآباد مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اگر حادثه ترمینال سنندج در مریوان اتفاق می افتد حداقل یکصد نفر جان خود را از دست می دادند.

مرادی ادامه داد: روزانه ۵۰ تانکر سوخت و گاها ۱۵۰ دستگاه تانکر از مرز باشماق وارد مریوان و از آنجا به شهرهای دیگر به ویژه سنندج منتقل می شود.

وی اضافه کرد: بیشتر مسیر عبور این تانکر ها از محله حاشیه نشین شهر مریوان است که چندین مدرسه هم در این مسیر واقع شده است.

وی با اشاره به اینکه به تازگی دو نفر از قوم خویشانش در تصادف جان خود را ازد دست دادند، بیان کرد: سال گذشته هم تانکر سوختی در سروآباد و در مسیر یک مدرسه منفجر شد که خوشبختانه در آن روز مدرسه تعطیل بود.

نماینده مردم شهرستان های مریوان و سروآباد مجلس شورای اسلامی بیان کرد: از دیگر معضلات ومشکلاتی که در نتیجه واژگونی این خودروها روی می دهد آلودگی منابع آبی است.

مرادی اظهارداشت: مکاتبات مربوط به بخش بیساران در ارتباط با آسفالت جاده های آن از زمان رژیم پهلوی آغاز شده و هنوزآسفالت دو کیلومتر از جاده های آن باقی مانده است.

نمایش موجودیت‌ها