date_range شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ access_time ۱۰:۲۳:۰۰ ق.ظ
تعداد 3 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

استاندار اصفهان: ایرلاین اختصاصی اصفهان خریداری شد

استاندار اصفهان: ایرلاین اختصاصی اصفهان خریداری شد
منبع خبر: خبرگزاری مهر
دسته خبری: اقتصاد|ترابری

اصفهان - استاندار اصفهان گفت: خط هوایی شرکت قشم‌ایر به‌عنوان ایرلاین مختص اصفهان خریداری شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، محسن مهرعلیزاده در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان با اشاره به بررسی پیشنهادات کمیته کارشناسی این شورا در خصوص ارائه راهکارهای حمایت از تولید و مصرف کالای ایرانی، اظهار داشت: موانع و راهکارهای حمایت از تولید و مصرف کالای ایرانی در ۱۸ بند مورد بررسی قرار گرفت و بر همین اساس کالاهای ایرانی باید از نظر کیفیت و قیمت قابل رقابت باشند و از نظر تسهیل دسترسی مردم به کالای ایرانی نیز اقدامات لازم صورت گیرد.

وی با تاکید بر اینکه باید با طراحی سایت‌هایی، کالاهای ایرانی به شکل روزانه در اختیار مردم قرار گیرد و مشخص شود که کدام کالای ایرانی با چه قیمت و کیفیتی عرضه می‌شود، افزود: با رفع موانع و اجرای این راهکارها شرایطی فراهم خواهد شد که مردم بیشتر با کالاهای ایرانی و تنوع و کیفیت آن آشنا شوند.

استاندار اصفهان با بیان اینکه باید دسترسی مردم به کالای ایرانی بیشتر و قیمت‌ها متناسب با زندگی مردم تصویب شود، افزود: تلاش خواهیم کرد که با کم کردن واسطه‌ها، فاصله بین قیمت تولید کننده و مصرف کننده کمتر شود و با کنترل قیمت‌ها و با توجه به شرایط ایجاد شده کالای ایرانی با قیمت و کیفیت مناسب عرضه شود.

وی در ادامه به ایجاد ایرلاین مختص اصفهان اشاره و تصریح کرد: استان اصفهان با تمام بزرگی و رجحانی که نسبت به دیگر استان‌ها داشت و همچنین مزیت‌های مختلف گردشگری، قدمت تاریخی و فرهنگی فاقد ایرلاین و خط هوایی متعلق به خود بود.

مهرعلیزاده اضافه کرد: از ابتدای حضور در اصفهان در جهت تکمیل زنجیره گردشگری و کمک به ورود و خروج مسافران خارجی به پایتخت کشور، مجموعه پروژه‌های توسعه فرودگاه بین المللی اصفهان، قطار سریع السیر اصفهان - تهران و اتصال اصفهان به ۶ پایتخت مطرح جهان را از نظر رفت و آمد مسافر و بازرگانان به عنوان یک زنجیره برای توسعه گردشگری و اقتصادی استان مطرح کردم و در این زنجیره فقدان یک ایرلاین مختص اصفهان که به عنوان ابزار برای این کار مورد استفاده قرار گیرد احساس می‌شد.

وی افزود: با پیگیری‌های ۳ ماهه خوشبختانه شرکت قشم ایر یکی از ایرلاین‌های مطرح کشور که با دارا بودن امکانات وسیع، سرویس‌های خوبی را ارائه می‌دهد خریداری شد.

استاندار اصفهان با بیان اینکه موافقت نامه به امضا رسیده است و باید براساس توافق نامه مراحل بعدی پیگیری شود، اظهارداشت: این ایرلاین متعلق به بخش خصوصی خواهد بود و در حال حاضر استانداری اخذ مجوز و قراردادهای آن را پیگیری می‌کند.

وی با بیان اینکه این شرکت مشکل تحریم ندارد و حتی اجازه ویژه‌ای برای پرواز به اروپا دارد، افزود: شرکت هوایی قشم ایر از هر نظر مناسب با رشدی است که برای اصفهان در نظر داشتیم.

نمایش موجودیت‌ها