date_range چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ access_time ۰۱:۴۹:۰۰ ب.ظ

فرماندار پلدختر مطرح کرد: هماهنگی همه دستگاه‌های مرتبط با برگزاری کنکور سراسری در پلدختر

فرماندار پلدختر مطرح کرد: هماهنگی همه دستگاه‌های مرتبط با برگزاری کنکور سراسری در پلدختر
منبع خبر: خبرگزاری مهر
دسته خبری: جامعه|تحصیل

پلدختر- فرماندار پلدختر گفت: دستگاه‌های مرتبط با برگزاری کنکور سراسری برای این رویداد مهم در این شهرستان به نحو احسن پای کار باشند.

به گزارش خبرنگار مهر ، نعمت الله دستیاری ظهر چهارشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان پلدختر با موضوع هماهنگی برگزاری کنکور سراسری و اوقات فراغت اظهار داشت: کنکور شاید بزرگترین رویداد و رقابت علمی در کشور ما باشد که آینده علمی جامعه در آن رقم می خورد و علاوه بر آن مهمترین اتفاق زندگی دانش آموز در طول دوران تحصیل است که در واقع جدال او با ثانیه ها است و باید به بهترین نحو ممکن برگزار شود تا از هدر رفت حداقلی زمان جلوگیری شود.

وی افزود: این رویداد علمی که به نوعی برگزاری مطلوب آن آبروی شهرستان است، باید به نحو احسن برگزار شود و ادارات هر کدام بر اساس شرح وظایف خود پای کار باشند و این یک تکلیف برای همه است و هیچ قصوری در این رابطه پذیرفته نخواهد شد.

فرماندار پلدختر گفت: پنج روز قبل از برگزاری کنکور با حضور مسئولان دستگاه های مرتبط بازدید میدانی برای برطرف کردن ایرادات و نواقص از حوزه های امتحانی خواهیم داشت و تک تک این حوزه ها بازبینی می شوند.

وی از تمام دستگاه های خدمات رسان اعم از برق، آب، اورژانس، نیروی انتظامی، مخابرات و شهرداری خواست در راستای رفع نواقص احتمالی تا پایان برگزاری آزمون آمادگی کامل داشته باشند.

دستیاری ادامه داد: نیروی انتظامی شهرستان برای برقراری امنیت حوزه های امتحانی و قرنطینه سوالات کنکور و همچنین شبکه بهداشت و درمان در زمینه استقرار تیم پزشکی با اداره آموزش و پرورش برای برگزاری آزمون در تعامل و همکاری باشند.

وی با اشاره به آسیب های اجتماعی و اوقات فراغت جوانان افزود: دانش آموزان، جوانان و نوجوانان سرمایه های اصلی آینده کشور هستند که اگر امروز برای آنها برنامه ریزی درست نداشته باشیم دیگران برای آنها برنامه ریزی می کنند.

فرماندار پلدختر بر ارتقای وضعیت کیفی و کمی کلاس های اوقات فراغت در این شهرستان تاکید کرد و گفت: باید برنامه های اوقات فراغت در پلدختر اثر بخش و با نیاز سنجی جوانان برنامه ریزی شود و همه مسئولان باید برای غنی سازی اوقات فراغت کلاس های متنوع و با جذابیت برگزار کنند.

وی  به فضای مجازی اشاره کرد و افزود: با در این فضا دنبال تولید محتوا باشیم و آن را بومی سازی و خود متولی آن باشیم و در راستای این امر مهم همه ظرفیت ها و امکانات  موجود به کار گرفته شوند و محدودیت ها و موانع برداشته شوند.

دستیاری خاطرنشان کرد: دستگاه های متولی ورزش و جوانان، فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش و سایر دستگاه های فرهنگی برای برنامه ریزی هر چه بهتر اوقات فراغت جوانان و نوجوانان تمام تلاش خود را به کار گیرند.

وی افزود: بازرسانی در این زمینه تعیین می شوند تا از نزدیک برنامه های اوقات فراغت جوانان را از نظر کمیت و کیفیت نظارت کنند تا در این مراکز اتفاقی رخ ندهد و به نحو احسن برگزار شوند.

فرماندار پلدختر گفت : مربیانی که برای این برنامه ها انتخاب می شوند کسانی باشند که تعهد اخلاقی و دینی داشته و نسبت به این موضوع حساس و آن را مد نظر داشته باشند.

نمایش موجودیت‌ها