date_range جمعه ۲۲ دی ۱۳۹۶ access_time ۰۳:۰۲:۰۰ ب.ظ

امام جمعه سیریک: روحیه مطالبه‌گری اصولی در جامعه ایجاد شود

امام جمعه سیریک: روحیه مطالبه‌گری اصولی در جامعه ایجاد شود
منبع خبر: خبرگزاری مهر

سیریک - امام جمعه سیریک گفت: روحیه مطالبه‌گری اصولی در جامعه ایجاد شود، تا هرکسی جرئت نکند مسئول شود.

به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام حسن حیدری در خطبه های نماز جمعه سیریک با اشاره به اغتشاشات اخیر در کشور بیان داشت: فتنه یکی از ابزارهایی است که دشمن در جهت از بین بردن نظام جمهوری اسلامی ایران بکار گرفته و خواهد گرفت. هم مردم و هم مسئولان آن چنان عمل کنند که دشمن برای خود فرصت فتنه نبیند.

وی با بیان اینکه معیشت و اقتصاد از مشکلات اصلی مردم است ادامه داد: با توجه به اینکه هر روز بیکاری بیشتر می شود، هیچ نشانه‌ای که برون رفت از مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم را در کشور نشان دهد وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه مردم مطالبگر بودند اما روش مطالبگریشان اشتباه بود، و همین اشتباه بهترین فرصت برای دشمنان کشور ایجاد کرد، افزود: روحیه مطالبه گری اصولی در جامعه ایجاد شود و تقویت این روحیه منجر به این خواهد شد که دیگر هر کسی جرات اینکه مسئول شود نداشته باشد و جامعه با این افراد متوازن تعالی پیدا خواهد کرد.

حجت الاسلام حیدری با اظهار اینکه ایران ملتی با بصیرت دارد، اظهارداشت: این فتنه برای ملت و همچنین مسئولان درسهای داشت، اولا"اینکه دشمن بدنبال ایجاد نا امیدی در بین جامعه است و دوم اینکه خواص جامعه مطالبگری را به مردم اموزش دهند.

حجت الاسلام حیدری در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه امروز سیرک به سخنان حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمع مردم قم به مناسبت ۱۹ دی ماه اشاره کرد و گفت: این مردم بودند که آتش فتنه در کشور را خاموش کردند و مسئولان باید قدر این ملت با بصیرت و وفادار را بدانند.

وی سپس به فرار شاه پهلوی در 26 دی ماه سال 1357 اشاره کرد و افزود :شاه پهلوی به امید اینکه دوباره به ایران برگردد، از کشور فرار کرد اما همین بصیرت ملتایران باعث شد که دیگر شاه به ایران باز نگردد.

خطیب جمعه سیریک به فضای مجازی در کشور اشاره ای داشت با بیان اینکه آزادی با ولنگاری با هم فرق دارند، تصریح کرد: فضای مجازی فضای نا امنی برای جوانان و خود ما تبدیل شده است ،به طوری که تمام مشکلات از همین فضای مجازی ایجاد و هدایت می شود.

نمایش موجودیت‌ها