date_range شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ access_time ۰۵:۵۸:۰۰ ب.ظ

مسئول اربعین ستاد بازسازی عتبات عالیات: مردم استان سمنان 1.5 میلیارد تومان به عتبات عالیات کمک کردند

مسئول اربعین ستاد بازسازی عتبات عالیات: مردم استان سمنان 1.5 میلیارد تومان به عتبات عالیات کمک کردند
منبع خبر: خبرگزاری مهر
دسته خبری: جامعه|آیین

سمنان - مسئول اربعین ستاد بازسازی عتبات عالیات، با بیان اینکه مردم استان سمنان 1.5 میلیارد تومان در سال قبل به عتبات عالیات کمک کردند که تعهد این استان در سال 98 هم همین میزان است.

به گزارش خبرنگار مهر ، عبدالمجید بامری بعد از ظهر شنبه در جمع خبرنگاران استان سمنان با موضوع اربعین و روادید آن و به میزبانی ستاد بازسازی عتبات سمنان ضمن بیان اینکه تعهد این استان در امر کمک به ستاد بازسازی عتبات یک و نیم میلیارد تومان است، ابراز داشت: در سال قبل نیز مردم استان یک و نیم میلیارد تومان به ستاد بازسازی کمک کردند.

وی افزود: کمک مردم استان سمنان نشان از ارادت خالصانه آنها به اهل بیت ( ع) به خصوص عتبات عالیات دارد که خوشبختانه به نسبت میانگین جمعیت به کمک‌های صورت گرفته شرایط خوبی را در سمنان شاهد هستیم.

مسئول اربعین ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور درباره اربعین نیز، گفت: صدور روادید برای تسهیل در سفر اربعین در سال ۹۸ با رایزنی‌ها و تلاش‌هایی که صورت گرفته حذف شده است.

بامری با بیان اینکه در سال ۹۸ برای اسکان یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در اربعین برنامه‌ ریزی شده است، بیان کرد: موکب‌های برپایی استان‌ها نقش بسزایی در این ارائه خدمات دارند.

وی با بیان اینکه در سال جاری در حال برنامه ریزی برای تامین غذای سه میلیون نفر در اربعین هستیم، گفت: ستاد اربعین کشور برای اسکان و تغذیه زائران اربعین امسال در حال برنامه ریزی است تا ان شاالله شاهد کمبودی نباشیم.

مسئول اربعین ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور در ادامه گفت: سهم امسال استان سمنان در اربعین امسال ۴۹ هزار اسکان زائران ایرانی ابا عبدالله الحسین ( ع) و بیش از ۳۲ هزار پذیرایی است.

نمایش موجودیت‌ها