date_range چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷ access_time ۰۲:۱۰:۰۰ ب.ظ

رئیس مجمع نمایندگان مازندران: رایزن اقتصادی برای حمایت از بخش خصوصی فعال شود

رئیس مجمع نمایندگان مازندران: رایزن اقتصادی برای حمایت از بخش خصوصی فعال شود
منبع خبر: خبرگزاری مهر

ساری- رئیس مجمع نمایندگان مازندران گفت: رایزن اقتصادی قدرت لازم را در حمایت از بخش خصوصی ندارد و وزارت خارجه در این بخش باید فعال وارد شود.

به گزارش خبرنگار مهر ، عبدالله رضیان ظهر چهارشنبه در همایش توسعه صادرات از مسیر دریای خزر به میزبانی بندرامیراباد افزود: ظرفیت مازندران در بخش تولید بالا است و باید با در نظر گرفتن پتانسیل استان مازندران، بروکراسی از بین برود و تاکنون توفیق زیادی در بهره گیری از ظرفیت های صادراتی در مازندران کسب نشد و باید فعالیت بیشتری انجام شود .

رضیان افزود : حدود ۴.۵ میلیون تن تولید مرکبات کشور است و از این مقدار ۲.۵ میلیون تن مرکبات در مازندران تولید می شود که بخش زیادی از این مرکبات می تواند به خارج کشور صادر شود اما بخش عظیمی از این ظرفیت ها استفاده نشد .

این مسئول خاطر نشان کرد: در برندسازی ضعف جدی وجود دارد و برای توسعه صادرات و توسعه همه جانبه باید به برندسازی توجه شود .

نماینده مردم شهرستان های قائمشهر، سوادکوه، سوادکوه شمالی، سیمرغ و جویبار در مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: ظرفیت های خوبی در سه بندر امیراباد، نوشهر و فریدونکنار وجود دارد و مشکل اشتغال استان به دلیل عدم استفاده مناسب از این ظرفیت ها است .

رضیان افزود: ضعف در حمل و نقل زمینی عاملی مهم برای کاهش صادرات غیرنفتی از مازندران به خارج از کشور است و وزارت راه و شهرسازی برای اتمام طرح های راهسازی باید با قوت وارد شوند .

وی گفت: سازمان بنادر به وظایف خود عمل کرد و زیرساخت های خوبی ایجاد شد اما راه و شهرسازی ضعیف عمل کرد و در زیرساخت های راه مازندران نیازمند کار بیشتر و محافظت هستیم و باید کمک شود .

رضیان افزود: راه خروج کشور از بن بست توجه به صادرات است و باید صادرات مورد توجه جدی قرار گیرد.

نمایش موجودیت‌ها